کد خبر: 8712 A

تداوم عدم خرید و فروش در صرافی‌ها؛

بازار سیاه دلار فروشی هر چند که امروز نسبت به روز گذشته با نوسان قیمتی مواجه شده است، اما همچنان بدون اعتنا به سیاست‌های دولت و بازار صرافان در بازار آشفته ارز جولان داده و امروز نیز قیمت دلار در این بازار بین ۳ هزار ۳۲۰ و۳ هزار و ۴۵۰ تومان در نوسان است.

نوسان سینوسی قیمت دلار، تداوم رکود و عدم خرید و فروش در صرافی‌ها و جولان دادن بازار سیاه از رخداد‌های مهم بازار ارز در روز جاری بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بازار سیاه دلار فروشی هر چند که امروز نسبت به روز گذشته با نوسان قیمتی مواجه شده است، اما همچنان بدون اعتنا به سیاست‌های دولت و بازار صرافان در بازار آشفته ارز جولان داده و امروز نیز قیمت دلار در این بازار بین ۳ هزار ۳۲۰ و۳ هزار و ۴۵۰ تومان در نوسان است.

در حالی که بازار آزاد ورسمی که برعهده صرافان است چند روزی است به دلیل نامشخص بودن قیمت واقعی دلار و همچنین کمبود عرضه و ازدحام جمعیت برای خرید دلار دست از کار کشیده و هیچ گونه خرید و فروشی نمی‌کنند بازار سیاه برای خود جولان داده و خودنمایی می‌کند.

این در حالی است که دولت نیز برای خود یک بازار تحت عنوان مرکز مبادلات ارزی ایجاد کرده و برای منافع خود ارز آوری می‌کند.

بسیاری از کار‌شناسان و اقتصاددانان نسبت به بی‌اعتنایی دولت به بازار آزاد و عدم واکنش نسبت به خودنمایی بازار سیاه انتقاد کرده‌اند.

کار‌شناسان بر این اعتقادند که دولت باید سرمایه گذاری خود را در حوزه ارزی به بازار آزاد و بازار رقابتی سوق دهد و خود را در یک مرکز آن هم با ارائه ارز اندک محدود نکند.

به گفته این کار‌شناسان این امر باعث شده تا دلالان و واسطه گران در بازار سیاه خودنمایی کرده و به نوعی بازار آزاد و بازار دولتی را از دور خارج کنند.

چشم انداز بازار ارز در حال حاضر نامعلوم بوده و بسیاری از کار‌شناسان از افزایش قیمت دلار تا سقف ۵ هزار تومان در صورت تداوم این روند طی روزهای آینده خبر می‌دهند.

گزارش علی پیرولی

نرخ ارز نوسان سینوسی دلار بازار سیاه صرافی ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر