کد خبر: 9900 A

صرافان ملزم به تعیین نرخ ارز هماهنگ با اتاق ارزی شدند؛

تعیین سومین نرخ دستوری برای صرافی ها در شرایطی صورت می گیرد كه هم اكنون هیچ كدام از صرافی ها حاضر به فروش ارز با قیمت 2 درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است.

سومین نرخ دستوری دولت وارد بازار ارز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،درحالی كه نرخ ارز از روز گذشته روند نزولی خود را طی می كند، كماكان خبرها حاكی از ركود در مبادلات ارزی در بازار است.در این میان سومین نرخ دستوری دولت نیز به بازار ارز دیكته شده است.در تابلو قیمتی صرافان،علاوه بر نرخ ارز های اعلامی،نرخ جدیدی با عنوان نرخ كانون صرافان به ثبت رسیده است.این نرخ جدید كه از سوی بانك مركزی به صرافان اعلام شده،جهت هماهنگی با نرخ ارز مركز مبادلات ارزی و در راستای 2 درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است.

تعیین سومین نرخ دستوری به صرافان در شرایطی صورت می گیرد كه هم اكنون هیچ كدام از صرافی ها حاضر به فروش دلاربا قیمت كانون صرافان نیستند.

این گزارش می افزاید؛هم اكنون هر دلار آمریكا با نرخ مرجع 1226 تومان،نرخ ارز اتاق ارزی با 2565 تومان و نرخ كانون صرافان با 2850 تومان اعلام شده،یورو  با نرخ اتاق ارزی 3343 تومان و نرخ كانون صرافان 360 تومان تعیین شده است.نرخ پوند اعلام شده از سوی كانون صرافان 4590 تومان، درهم اعلام شده توسط اتاق ارزی580 تومان ونرخ اعلامی كانون صرافان459 تومان، به ثبت رسیده است.
سومین قیمت تعیین شده از سوی دولت در حالی صورت می گیرد كه در بازار آزاد دلار همچنان بیش از 3 هزار تومان است.بسیاری از صرافی ها و فعالان بازار ارز نیز هیچ قیمتی برای معامله واقعی ارز ندارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر