کد خبر: 618 A

حجت الاسلام انصاری راد با اشاره به هجمه‌های وارد شده به بزرگان انقلاب؛

وزارت اطلاعات و قوه قضاییه باید هرچه زود‌تر نسبت به این هتک حرمت‌ها رسیدگی کنند چه کسانی در این اقدامات نقش مباشر دارند و آن‌هایی که از این عده پشتیبانی می‌کنند، مورد بازخواست قرار گیرند.

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حداقل کاری که می‌توان در خصوص هجمه‌های اخیر نسبت به شخصیت‌های برجسته نظام انجام داد، این است که ائمه جماعت در نماز جمعه اعلام کنند که هر گونه هتک حرکت به مسئولان خلاف شرع و قانون است و اگر کسی مرتکب آن بشود، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام حسین انصاری راد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به هجمه‌های اخیر نسبت به شخصیت‌های برجسته انقلاب و کشور خاطرنشان کرد: چنین هتک حرمت‌هایی علامت یک بیماری بسیار اساسی و بنیادی است که هم اکنون در مدیریت کشور وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) یادآور شد: امام (ره) در اواخر حیات خود در پاسخ به سوال عده‌ای از نمایندگان تاکید داشتند که «همه ما باید در راستای قانون اساسی عمل کنیم و آنچه تاکنون وجود داشته تنها مربوط به شرایط جنگ بوده است» بنابراین معتقدم در یک مملکت که دارای قانون اساسی است و قانون آن نیز مبتنی بر اراده مردم است و بسیاری فقها در تصویب آن شرکت داشته و امام (ره) نیز با نظارت خود برآن صحه گذاشته است، نباید چنین مسائلی را مشاهده کنیم.

انصاری راد ادامه داد: قوانین و موازین اسلامی به هیچ وجه به ما اجازه نمی‌دهند که حتی به یک فرد معمولی توهین کنیم به ویژه درکشوری که ۳۲ سال با عنوان جمهوری اسلامی اداره می‌شود، جایی برای اقدامات خارج از قانون اساسی وجود ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه توهین به افراد حتی صرف نظر از جایگاه آن‌ها یک گناه بزرگ محسوب می‌شود، گفت: اگر کسی مرتکب خلافی می‌شود در هر درجه‌ای که باشد مرجع رسیدگی به آن قوه قضاییه و موازین قانونی است، هیچ فردی مجاز نیست به این شکل کسی را مورد تعرض قرار دهد چه رسد به مقاماتی که در انقلاب و نظام سهم ویژه‌ای داشته و امروز هم در کشو خدمت می‌کنند.

حجت الاسلام انصاری راد افزود: اگر سیستم مدیریتی کشور تصمیم بگیرد که به شکل جدی با این افراد برخورد کند و از اقدامات آن‌ها جلوگیری به عمل آورد، بسیار ساده است. من معتقدم حداقل کاری که می‌توان در این خصوص کرد این است که ائمه جماعت در نماز جمعه اعلام کنند. این اقدامات از سوی هر فردی که صورت پذیرد خلاف شرع و قانون است و اگر کسی اقدام به چنین خلافی کند قطعا تحت تعقیب قانونی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه سکوت برخی مسئولین در قبال چنین اقداماتی تعجب آور است، تاکید کرد: اگر مسئولین در مقابل این افراد سکوت کنند و یا خدایی ناکرده با اظهارات خود ابن اقدامات را تایید کنند نه تنها نادرست است بلکه جای تاسف دارد، چراکه چنین اقداماتی به حیثیت کشور ضربات جریان ناپذیری وارد می‌کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه قطعا این اقدامات از سوی عده‌ای سازمان دهی شده است، عنوان کرد: چنین مسائلی از آغاز انقلاب وجود داشته است و تنها مربوط به امروز نمی‌شود و هم اکنون نیز به شکل یک بیماری ریشه دار به کل کشور سرایت کرده است که باید هر چه زود‌تر برای آن فکری کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: زمانیکه ادعا می‌شود کشور اسلامی است و مبنای اداره آن تنها عدالت و اخلاق است سوال این است که این اقدامات با کدام یک از معیارهای اخلاقی سازگار است؟

حجت الاسلام انصاری راد در پایان خطاب به مسئولان کشور خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات و قوه قضاییه باید هرچه زود‌تر نسبت به این هتک حرمت‌ها رسیدگی کنند تا مشخص شود چه کسانی در این اقدامات نقش مباشر را دارند و  آن‌هایی که از این عده پشتیبانی می‌کنند، مورد بازخواست قرار گیرند تا دیگر شاهد این حجم از هتک حرمت‌ها به مسئولان برجسته کشور نباشیم.

توهین به چهره های نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر