کد خبر: 94613 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

تروریست‌های مدعی مسلمانی که به جای زبان منطقی و استدلال، هیاهو و خشونت‌طلبی دارند، بخاطر جهالت در جهت مطامع دشمنان حرکت می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تروریست‌های مدعی مسلمانی که به جای زبان منطقی و استدلال، هیاهو و خشونت‌طلبی دارند، بخاطر جهالت در جهت مطامع دشمنان حرکت می‌کنند.

به‌گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار رئیس مجلس امت (سنا) الجزایر، با اشاره به ظرفیت‌های جهان اسلام برای همکاری در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی، گفت: تحولات سال‌های اخیر در بعضی از کشورهای اسلامی فرصت خوبی است تا با مدیریت آنها و اقناع ملت‌ها برای همکاری مسلمانان تلاش کنیم.

وی با تشریح برخی برنامه‌ها، مذاکرات و قرارهای مربوط به سفرش به الجزایر در سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همیشه سابقه تاریخی، مبارزاتی، فرهنگی، اسلامی و انقلابی آن کشور برای ما ارزشمند بوده و خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطر گسترش گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی را جدی و برنامه سیاست‌گذاران استعماری برای تبلیغات منفی علیه مسلمانان را مرموزانه دانست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: تروریست‌ها که به جای زبان منطقی و استدلال، هیاهو و خشونت‌طلبی دارند و ادعای مسلمانی می‌کنند، بخاطر جهالت در جهت مطامع دشمنان حرکت می‌کنند.

وی با برشمردن زمینه‌های زیاد برای گسترش همکاری‌ها و فضای جدیدی که در سیاست خارجی ایران در دولت یازدهم ایجاد شده، تأکید کرد: مسئولین بخش‌های مختلف دو کشور در سطوح گوناگون باید با رفت‌وآمد و مذاکرات پی‌در‌پی به خواسته‌های دو ملت جامه عمل بپوشانند.

آقای عبدالقادر بن صالح نیز در این دیدار، ایران را یکی از مهم‌ترین کشورها در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام خواند و خطاب به هاشمی رفسنجانی گفت: با سفر تاریخی شما به الجزایر در مقام رئیس مجلس ایران، همکاری‌های دو کشور در دوره جدید آغاز شد.

وی تصریح کرد: اگر چه همکاری‌های تهران - الجزیره به خاطر موانع مختلف گسترش نیافت اما زمینه‌های توسعه آن فراوان و فراهم است.

رئیس مجلس سنای الجزایر گفت: در خصوص دیدگاه ارزشمند شما برای تندروی‌ها، ما هم در الجزایر نگرانی داریم و با توجه به اتفاقات سیاسی در بعضی از کشورهای همسایه باید هوشیار باشیم.

بن صالح سخنان دکتر روحانی در مراسم تحلیف را مهم و راهبردی خواند و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه در دولت یازدهم روز‌به‌روز گسترش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر