کد خبر: 103164 A

در پروژه خط لوله ری- كن؛

خط لوله ری_ کن که 50 کیلومتر طول دارد می‌توانست در زمانی بسیار زودتر به پایان برسد که متاسفانه به دلیل سنگ اندازی که بر سر راه پروژه پیش آوردند و نیز به دلیل سختی کار در بافت شهرنشینی این اتفاق میسر نشد.

به گفته معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش خط لوله 19 ساله ری_کن را با 50 کیلومتر طول با خط لوله 20 ساله اهواز با هزار کیلومتر قیاس کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اصغر رمضانی معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در مراسم بهره‌برداری از خط لوله ری _ کن ضمن انتقاد از عدم همکاری بین ارگان‌های مختلف کشور، اظهار داشت: خط لوله ری_ کن که 50 کیلومتر طول دارد می‌توانست در زمانی بسیار زودتر به پایان برسد که متاسفانه به دلیل سنگ اندازی که بر سر راه پروژه پیش آوردند و نیز به دلیل سختی کار در بافت شهرنشینی این اتفاق میسر نشد.

وی تصریح کرد: خط لوله اهواز با 1000 کیلومتر طول 20 سال طول کشید اما خط لوله ری_ کن با یک صدم این میزان 19 سال ساخت و به بهره‌برداری آن زمان برد.

رمضانی عدم هماهنگی بین ارگان‌ها را از دلایل عقب ماندگی کشور دانست و افزود: یكی از این سنگ‌اندازی‌ها در شهرداری تهران اتفاق افتاد، به عنوان مثال در یکی ازمراحل کار برای اخذ مجوزی از شهرداری، كلا مسوول آن از صدورمجوز امتناع می‌کرد و در مقابل این حرف که ممكن است در زمان ازدحام آدم‌های شهری در میدان صادقیه و یا پونک انفجاری رخ دهد كه جان هزاران نفر در آن گرفته می‌شود؛ تنها یک جمله به ما می‌گفت "به درک مهم نیست"!.

معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با تاکید بر استرس‌های حاکم در تمام مراحل کار گفت: هر زمان و با هر تلفنی ما منتظر شنیدن خبر بدی بودیم که خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و بدون خطر جانی این پروژه سنگین، پر خطر و پر استرس به پایان رسید و استارت امروز شیرینی تمام آن روزهای سخت است.

وی در آخر خاطر نشان کرد: شرکت ملی پالایش و پخش با توجه به تحریم‌هایی که وجود داشت کارهای بزرگی انجام داد و به بهره‌برداری رساندن این پروژه با هزاران مشکل یکی از آن‌ها بود.

خط لوله ری_کن تنها با 50 کیلومتر 19 سال زمان برد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر