کد خبر: 103196 A

پروژه ای که زمان آقازاده شروع و زمان زنگنه تمام شد:

در چهل سال قبل این پروژه خارج از بافت شهری بود اما به دلیل عدم توجه در مدیریت شهری و نادیده گرفتن زحمات افراد در مسیر پر تردد قرار گرفت و در حال حاضر نیز خط لوله جدید در حاشیه بزرگراه و نزدیک تاسیسات شهری قرار دارد.

به گفته مدیر عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مدیریت شهری باید حفاظت بیشتری از خط لوله ری_ کن که یک سرمایه ملی است بکند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی زیار مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در مراسمی که به مناسبت افتتاح خط لوله جدید ری_ کن برگزار شد اظهار داشت: این خط لوله به دلیل قرار گرفتن در بافت شهری و خطرات جانی که به همراه داشت از اهمیت فراوانی هم برای وزارت نفت و هم شرکت پالایش و پخش برخوردار بود.

وی با اشاره به قدمت 40 ساله خط لوله قدیم ری_کن افزود: این خط لوله با قطر 12 اینچ و با ظرفیت انتقال 9 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی در روز به دلیل پوسیدگی و خطر انفجار در مناطق پر تردد شهری از مدار خارج شد و خط لوله جدید، خارج از بافت شهری با ظرفیت انتقال 13 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی در روز جایگزین آن شد.

زیار ادامه داد: در چهل سال قبل این پروژه خارج از بافت شهری بود اما به دلیل عدم توجه در مدیریت شهری و نادیده گرفتن زحمات افراد در مسیر پر تردد قرار گرفت و در حال حاضر نیز خط لوله جدید در حاشیه بزرگراه و نزدیک تاسیسات شهری قرار دارد.

وی تصریح کرد: باید حفاظت بیشتری از این سرمایه ملی که مدت زمان 19 سال شروع و اتمام آن طول كشید، به‌وجود آید شود زیرا میراث آیندگان به شمار می‌رود.

مدیر عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در خصوص طولانی شدن پروژه اذعان داشت: این پروژه در زمان آقازاده شروع شد و این حاکی از این است که همه روسای جمهور و شهردارهای بعد از انقلاب در جریان کامل پروژه بوده اند که این خود گویای سختی کار است.

خط لوله ری_کن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر