کد خبر: 1184 A

وزیر نفت:

نهضت ساخت تجهیزات در داخل كشور را آغاز كرده ایم كه با برنامه ریزی انجام شده،‌امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، به صادر كننده اینگونه تجهیزات نیز تبدیل شویم.

وزیر نفت گفت:بجز 2 میدان، در همه میادین مشترك نفت و گاز فعالیم كه در دو ماه آینده در این دو میدان نیز تولید آغاز می شود و در مجموع یك میلیون بشكه نفت از این میادین استحصال خواهد شد.

قاسمی در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب درباره پارس جنوبی گفت: 56 میلیارد دلار كار در جریان، در این منطقه داریم كه با به ثمر رسیدن این سرمایه گذاری، در 3 سال آینده میزان تولید میعانات گازی به 2/1میلیون بشكه و تولید گاز به 2/1میلیارد متر مكعب خواهد رسید. وزیر نفت گفت: در دولت های نهم و دهم در مجموع 140 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی داشته ایم كه 5 برابر دولتهای قبلی است. آقای قاسمی با اشاره به تلاش دشمن برای تحریم نفتی افزود: به یاری خداوند و همت متخصصان داخلی، نهضت ساخت تجهیزات در داخل كشور را آغاز كرده ایم كه با برنامه ریزی انجام شده،‌امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، به صادر كننده اینگونه تجهیزات نیز تبدیل شویم. وزیر نفت همچنین، از بهره مندی 15 هزار روستا از گاز در دولت های نهم و دهم خبر داد و گفت: تولید فراورده های نفتی به 262 میلیون لیتر رسیده است.قاسمی این نكته را هم گفت كه براساس اجرای طرح هدفمندی، مصرف بنزین از 67 میلیون لیتر در سال 84 به 59 میلیون لیتر كاهش یافته است، در حالیكه اگر طرح هدفمندی اجرا نمی شد میزان مصرف بنزین در سال جاری به 130 میلیون لیتر می رسید. وی صرفه جویی بوجود آمده از این طریق را 30 میلیارد دلار اعلام كرد. وزیر نفت گفت: با برنامه ریزی انجام شده در حال حاضر بجز 2 میدان، در همه میادین مشترك نفت و گاز فعالیم كه در دو ماه آینده در این دو میدان نیز تولید آغاز می شود و در مجموع یك میلیون بشكه نفت از این میادین استحصال خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر