کد خبر: 29917 A

در طی هفته جاری صورت گرفت؛

میزان صادرات نفت اوپک با سپری شدن تدریجی فصل سرد سال و کاهش واردات نفت از سوی کشورهای بزرگ مصرف کننده انرژی؛ باروند نزولی روبرو خواهد شد.

میزان صادرات نفت اوپک با سپری شدن تدریجی فصل سرد سال و کاهش واردات نفت از سوی کشورهای بزرگ مصرف کننده انرژی؛ باروند نزولی روبرو خواهد شد.

میزان صادرات نفت اوپک با افت 2.6 درصدی طی هفته های آینده مواجه می شود.

به گزارش خبرنار ایلنا، بر اساس این گزارش میزان صادرات نفت اوپک که 40 درصد نفت مورد نیاز بازارهای جهانی را تامین می کند طی چهار هفته منتهی به پنجم ژانویه 2013 میلادی به کمتر از 24.1 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که این رقم نسبت به چهار هفته قبل از آن بیش از 640 هزار بشکه کاهش خواهد داشت.

این گزارش افزود اختلاف زیادی بین تقاضای نفت در کشورهای بزرگ وارد کننده انرژی در نیمه نخست و دوم زمستان وجود دارد.

کاهش واردات نفت از سوی کشورهای بزرگ مصرف کننده انرژی طی هفته های آینده غیر عادی نخواهد بود.

قیمت نفت برنت دریای شمال نسبت به اوج آن در ماه مارس با افت 14 درصدی روبرو شده است. بر این اساس میزان صادرات نفت کشورهای خاور میانه نیز در این مدت با 3.5 درصد کاهش به کمتر از 17.75 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

این رقم در چهار هفته منتهی به هشتم دسامبر به بیش از 18.4 میلیون بشکه در روز رسیده بود. میزان ذخایر نفتی بر روی نفتکشهای شناور نیز در این مدت با 4.9 درصد کاهش به بیش از 483 میلیون بشکه خواهد رسید. اوپک شامل کشورهای الجزایر آنگولا اکوادور ایران عراق کویت لیبی نیچریه قطر عربستان امارات و ونزوئلا است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در تازه‌ترین نشست خود در وین تصمیم گرفت سقف تولید این سازمان را بدون تغییر حفظ کند.میزان تولید نفت اوپک طی ماه نوامبر 780 هزار بشکه بیشتر از سقف تعیین شده بوده است.

انرژی نفت اوپک کاهش بهای نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر