کد خبر: 40287 A

مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی اعلام كرد:

تمام زیرساخت ها برای واگذاری آماده است و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس با تایید مدارک و اسناد قانونی، سهام هلدینگ خلیج فارس را تا پایان بهمن عرضه می کند.

 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هلدینگ خلیج فارس به عنوان بزرگ ترین واگذاری همسو با اصل 44 قانون اساسی تا پایان بهمن ماه واگذار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، عبدالحسین بیات در اولین اجلاس مدیران عامل شرکت های صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیشتاز خصوصی سازی در صنعت نفت است و در همین مسیر تا پایان بهمن ماه، سهام شرکت هلدینگ خلیج فارس از طریق بورس عرضه خواهد شد.

وی افزود: تمام زیرساخت ها برای واگذاری آماده است و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس با تایید مدارک و اسناد قانونی، سهام هلدینگ خلیج فارس را تا پایان بهمن عرضه می کند.

بیات افزود: خوشبختانه با اجرای اصل 44 قانون اساسی در صنعت پتروشیمی، این شرکت ها روند رو به رشدی را از سال های گذشته داشته اند و در مسیر خصوصی سازی باید با هم افزایی و استفاده از تجربه های شرکت های واگذار شده، بیشترین بهره وری را محقق کرد.

بیات با بیان این که صنعت ارزش آفرین پتروشیمی، پیشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتی با راهبرد تفکر، توکل و تلاش است، گفت: 12 میلیارد دلار طرح و پروژه از طریق فاینانس خارجی و 6 پروژه از طریق صندوق توسعه ملی در دست اجرا و اقدام است و با بهره برداری از این 18 طرح بزرگ پتروشیمی، تحولی بزرگ را در این صنعت ارزش آفرین خواهیم دید.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: شرایط کنونی در بسیاری از مجتمع های پتروشیمی رضایت بخش است و حتی برخی مجتمع ها خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور صادر می کنند و سال آینده صنعت پتروشیمی ایران با بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی، افزایش تولید و نیز بهره وری بیشتری را تجربه خواهد کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر