کد خبر: 43231 A

با همکاری موثر بسیج و نیروی انتظامی

وی گستره عملیاتی منطقه چهار را استان های خراسان (رضوی، شمالی و جنوبی) همچنین بخشی از استان های یزد و سمنان اعلام و اظهار کرد: این منطقه با بهره گیری از چهار هزار و 500 کیلومتر خط لوله فشارقوی و پشتیبانی مراکز بهره برداری(یارد) احداث شده در نقاط مختلف این استان ها، ارسال گاز دریافتی از مبادی تولید به این استان ها را به عهده دارد.

 مدیر منطقه چهار شرکت انتقال گاز ایران با تاکید بر همکاری های سازنده نیروی انتظامی در جلوگیری از تعدی به حریم خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز، از بهره گیری بسیج برای تقویت در این بخش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رسول داودی نژاد با بیان این که حفظ و نگهداشت تاسیسات زیرزمینی و روزمینی به عنوان سرمایه های حاکمیتی، از اولویت های مهم این منطقه عملیاتی به شمار می رود، افزود: بهره گیری از نیروی بسیج در کنار نیروی انتظامی و همکاری آنها با گشت منطقه چهار شرکت انتقال گاز ایران، تاثیر بسزایی در جلوگیری از ساخت و ساز و افزایش ضریب امنیت در حریم خطوط لوله و تاسیسات خواهد داشت.

وی گستره عملیاتی منطقه چهار را استان های خراسان (رضوی، شمالی و جنوبی) همچنین بخشی از استان های یزد و سمنان اعلام و اظهار کرد: این منطقه با بهره گیری از چهار هزار و 500 کیلومتر خط لوله فشارقوی و پشتیبانی مراکز بهره برداری(یارد) احداث شده در نقاط مختلف این استان ها، ارسال گاز دریافتی از مبادی تولید به این استان ها را به عهده دارد.

انتقال 13 میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف

مدیر منطقه چهار شرکت انتقال گاز ایران گفت: از ابتدای امسال تا کنون نزدیک به 13 میلیارد مترمکعب گاز از این منطقه به استان های یاد شده که 21 درصد از مساحت کل کشور را در برمی گیرد، ارسال شده است.

داودی نژاد درباره فعالیت های تعمیراتی منطقه چهار شرکت انتقال گاز با هدف صیانت هرچه بیشتر از تاسیسات این منطقه نیز اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، نرم افزارهای پیشرفته مانند CMMS و PM طراحی و اجرا شده است.

وی تاکید کرد: حساسیت و خطرهای ناشی از نشت احتمالی گاز در مواقع بحران ایجاب می کند از فناوری های روزآمد به منظور پیشگیری، کاهش و رفع این گونه موارد بهره گرفته شود.

مدیر منطقه چهار شرکت انتقال گاز ایران تصریح کرد: بهره گیری از این سامانه ها موجب کاهش چشمگیر توقف های مقطعی ناشی از تعمیرات شده؛ به نحوی که تعداد آنها از یک هزار و 738 مورد در سال 1384 به 114 مورد در زمان حاضر رسیده است.

وی پایش از راه دور پارامترهای بحرانی، ایجاد سیستم هشدار فوری برای انجام تعمیرات زود هنگام، جلوگیری از بسته شدن ناگهانی شیرهای خودکار و حذف بازدیدهای دوره ای کوتاه مدت را از جمله مزایای نرم افزارهای یاد شده برشمرد.

داودی نژاد گفت: پایش وضعیت مقدار افت فشار در محل انشعاب های صنعتی و شهری و اصلاح تنظیم های شیرهای بین راهی (در صورت نیاز) از مزیت های دیگر این نرم افزارهاست.

داودی نژاد با اعلام توسعه در کلان شهر مشهد و افزایش ساخت و ساز درحریم خطوط لوله فشار قوی اطراف آن نیز گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان شهر مقدس مشهد خط لوله 36 اینچ حد فاصل تاسیسات تقویت فشار گاز رضوی تا سرخس به طول 34 کیلومتر تغییر کلاس داده خواهد شد.

وی با بیان این که تغییر کلاس خط لوله یاد شده از سال آینده اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه بیش از 133 کیلومترخط لوله به گستره عملیاتی منطقه چهار اضافه شده است.

مدیر منطقه چهار شرکت انتقال گاز ایران، همچنین درباره آمادگی های ایجاد شده در این منطقه عملیاتی به منظور گذر از زمستان امسال اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع نبود وقفه درخطوط لوله، همچنین انتقال ایمن گاز به مبادی مصرف، برنامه هایی دراین خصوص تدوین شده و قبل از آغاز دوره سرما پایان یافته است.

داودی نژاد انجام بیش از 480 کیلومتر پیگ رانی هوشمند خطوط انتقال گاز را از فعالیت های مهم منطقه چهار برشمرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر