کد خبر: 63296 A

مهدی كرباسیان پیشنهاد داد:

وی همچنین راه اندازی بورس انرژی در سالهای اخیر را از نقاط قوت فعالیت های نفتی و انرژی کشور عنوان کرد، چراکه این بورس با عرضه محصولاتی مانند قیر،محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی شکل گرفت.

کارشناس  اقتصادی جذب سرمایه های جدید با استفاده از ابزارهای مالی روز دنیا را بهترین راهکار برای کاهش شدت تحریم ها برشمرد و آن را وسیله ای برای حرکت اقتصاد کشور رو به جلو دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کرباسیان در حاشیه آغاز به کار هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی گفت: نقش انرژی به خصوص نفت وگاز در تولید ناخالص و اقتصاد ملی کشور گسترده است و باتوجه به اینکه اصلی ترین درآمد کشور به حوزه انرژی مربوط می شود این مهم به مراتب تاثیر گذارتر است.
وی افزود: باید پذیرفت نفت و فرآورده های نفتی وگاز به عنوان منابع اصلی انرژی محرک توسعه، تولید و صنعت کشور هستند.
کرباسیان تصریح کرد: با توجه به موارد یاد شده هر میزان کارعلمی و هم اندیشی برای اقتصاد کشور و توسعه آن مفید تلقی شده و برگزاری نمایشگاه می تواند این مهم را فراهم کند.
معاون اسبق وزارت اقتصاد با اشاره به ابزارهای موجود در دنیا برای جذب سرمایه گذاری در صنعت نفت تصریح کرد: بروز و تولد ابزارهای جدید به خصوص در بورس در اقتصاد کشور موثر بوده و زمینه ظهور این ابزارها در طول سالهای اخیر فراهم شده است.
وی همچنین راه اندازی بورس انرژی در سالهای اخیر را از نقاط قوت فعالیت های نفتی و انرژی کشور عنوان کرد، چراکه این بورس با عرضه محصولاتی مانند قیر،محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی شکل گرفت.
به گفته ی کرباسیان عرضه این محصولات در بورس شفافیت قیمتی،رقابت تولید کنندگان و شفافیت صادرات را به همراه داشته است.
وی به درآمدهای حاصل از عرضه این محصولات دربورس اشاره کرد و افزود:با وجود تشدید تحریم ها در سالهای گذشته واینکه حجم وسیعی ازاین تحریم ها گریبان صنعت نفت را گرفته است، سرمایه گذاری های وسیعی در حوزه پتروشیمی و فرآورده های نفتی صورت گرفته و این نشان می دهد که توانسته ایم از تحریم ها به عنوان فرصت بهره بگیریم.
کرباسیان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی از سال گذشته درکشور شکل گرفته است، تصریح کرد که یکی از راهکارهای موجود به منظور دور زدن تحریم ها بهره گیری از ابزارهای جدید در بازارهای مالی خصوصا بورس است که در پی آن می توان به جذب سرمایه گذاری جدید و کاهش اثر تحریم ها رسید و درنهایت اقتصاد را به جلو سوق داد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر