کد خبر: 66726 A

وزیر نیرو خبرداد:

بزودی با مشارکت بخش خصوصی طرح شیرین سازی آب خلیج فارس و انتقال آب به کرمان آغاز خواهد شد.

وزیر نیرو با اعلام بهره برداری از ابرپروژه های آبی کشور از مشارکت بخش خصوصی برای شیرین سازی آب خلیج فارس خبر داد و گفت: بزودی انتقال آب به کرمان آغاز می شود.

به گزارش ایلنا، مجید نامجو گفت: بزودی با مشارکت بخش خصوصی طرح شیرین سازی آب خلیج فارس و انتقال آب به کرمان آغاز خواهد شد.

وزیر نیرو اظهار داشت: با آغاز ساخت سد بختیاری به عنوان بلندترین سد بتنی جهان و بهره برداری از 7 سد دیگر در روزهای آغازین امسال وزارت نیرو سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را به خوبی آغاز کرده است.

وی افزود: فعال کردن شورای عالی آب در دولت فعلی یکی از تصمیم هایی بود که برای پیشبرد امور بخش آب کشور گرفته شد و در نشست های این شورا که با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود، تصمیم های خوبی به ویژه برای توسعه کشاورزی گرفته شد و تسهیلات فراوانی برای اصلاح شیوه آبیاری در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

نامجو سپس به آغاز بهره برداری از "ابر پروژه"هایی مانند کارون 4، گتوند و انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود اشاره کرد و گفت: اجرای هر کدام از این طرح ها، افتخار بزرگی در کارنامه وزارت نیرو محسوب می شود.

وزیر نیرو همچنین به موضوع انتقال آب از دریاهای شمال و جنوب به فلات مرکزی ایران پرداخت و افزود: برای حل مشکلات آب کشور، چاره ای جز اجرای این طرح نداریم و بزودی با مشارکت بخش خصوصی، طرح شیرین سازی آب خلیج فارس و انتقال آب به کرمان آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش آب کشور، دوران پرافتخاری را می گذراند تصریح کرد: ایجاد تحول در ساختار بخش آب لازم است که تغییر چارت تشکیلاتی و اصلاح ساختار کنونی به مدیریت حوضه ای بزودی اجرا خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر