کد خبر: 66791 A

نامجو:

ما با فروش اوراق مشارکت، استفاده از فاینانس چین و تعریف پروژه‌های اقتصادی منابع مالی را تامین می‌کنیم. به عنوان مثال در سال گذشته ظرفیت فروش اوراق مشارکت این وزارتخانه 7600 میلیارد تومان بوده و امسال نیز ظرفیت فروش اوراق مشارکت به همین میزان وجود دارد.

وزیر نیرو گفت:وزارت نیرو  شیوه دست پیدا کردن به منابع مالی را تغییر داده است.

به گزارش ایلنا، مجید نامجو در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که رساندن قیمت آب و برق به هزینه تمام شده یکی از اهدافی است که در سال جاری به کمک دولت و مجلس توسط وزارت نیرو دنبال می‌شود، گفت: آنچه وزارت نیرو به دنبال کار حماسی هدف‌گذاری کرده است درست کردن چرخه اقتصادی وزارت نیرو است.

وی افزود: ما با فروش اوراق مشارکت، استفاده از فاینانس چین و تعریف پروژه‌های اقتصادی منابع مالی را تامین می‌کنیم. به عنوان مثال در سال گذشته ظرفیت فروش اوراق مشارکت این وزارتخانه 7600 میلیارد تومان بوده و امسال نیز ظرفیت فروش اوراق مشارکت به همین میزان وجود دارد.

به گفته وی سال 90 نیز ظرفیت فروش اوراق مشارکت وزارت نیرو نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان بوده است.

وزیر نیر با بیان اینكه در وزارت نیرو توانستیم فاینانس چین به خوبی استفاده کنیم،عنوان داشت: تنها وزارتخانه‌ای هستیم که سه پروژه خوب از جمله سد رودبار لرستان و سد چمشیر را با استفاده از فاینانس چین فعال کنیم.

او افزود: وزارت نیرو از ظرفیت بانک توسعه اسلامی، بانک جهانی و بانک اکو به خوبی استفاده کرده است و همچنین از فاینانس‌های داخلی نیز استفاده خوبی کرده‌ایم.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر