کد خبر: 67139 A

معاون وزیر نفت خبرداد:

بحث کوچک سازی به میزان حداقل ١٠ درصد سمت های موجود در حوزه ستادی وزارت نفت آغاز شده است که حدود ٨٠ درصد اهداف در این حوزه محقق شده است.

معاون وزیر نفت در توسعه منابع انسانی گفت: مدیران چهار شرکت اصلی صنعت نفت با بازآرایی سازمان های خود ظرف شش ماه آینده، در اجرای طرح کوچک سازی به میزان حداقل ٢٠ درصد سمت های موجود در این شرکت ها اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، کریم سلحشور در نشستی با عنوان تبیین سیاست های وزارت نفت در سال ٩٢ که روز گذشته، در سالن شهید بهشتی ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار شد، گفت:‌ بحث کوچک سازی به میزان حداقل ١٠ درصد سمت های موجود در حوزه ستادی وزارت نفت آغاز شده است که حدود ٨٠ درصد اهداف در این حوزه محقق شده است.
وی تاکید کرد: شرکت های چهارگانه وزارت نفت نیز شش ماه فرصت دارند تا نسبت به بازآرایی مجموعه های خود اقدام کرده و فرآیند اجرای این طرح را مشخص کنند.

سلحشور ابلاغ نظام سازماندهی و ارزیابی مشاغل صنعت نفت،‌ تبدیل وضعیت بیش از ٤٠ هزار نیروی پیمانکاری به قرارداد مستقیم، دستورعمل تهیه و تدوین شرح وظایف برای اولین بار در صنعت نفت، ابلاغ آئین نامه مشاغل معلول پذیر برای اولین بار با مساعدت وزیر نفت، برنامه ریزی برای نیروهای آسیب دیده شغلی و انجام ٦ سفر دوره ای به مناطق عملیاتی از جمله خوزستان، پارس جنوبی، خارگ، خانگیران، هرمزگان و کرمانشاه و پاسخگویی به حجم بسیار بالای درخواست ها طی این سفرها را از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته در این معاونت نام برد.

وی تاکید کرد: در بخش تدوین و ابلاغ فعالیت های قابل برون سپاری، اجرای فرآیند باید در قالب فعالیت های بخشی باشد، نه بر پایه شغل که برای مثال فرآیندهایی نظیر امداد و کنتورخوانی به طور کامل قابل واگذاری‌ است.

سلحشور تصریح کرد: در سال ٩٢ فرآیندهای صنعت نفت که به لحاظ ماهیت قابلیت برون سپاری در آن ها وجود دارد، در تمامی زیرمجموعه های این صنعت مشخص خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون ١١٠ هزار شغل و ٢٤ هزار عنوان سازمانی در وزارت نفت وجود دارد که بسیار زیاد است.

معاون وزیر نفت در توسعه منابع انسانی و مدیریت گازرسانی به شهرک پردیس، تصویب فوق العاده های کارکنان شاغل در مناطق ویِژه، ‌اردوهای ویژه خانواده های کارکنان صنعت نفت، استفاده خانواده های کارکنان صنعت نفت از ظرفیت های خالی پروازی و... را از جمله مهمترین مصوبات این معاونت در جریان سفرهای دوره ای سال گذشته خواند.

کریم سلحشور با تاکید بر این که به منظور سالم سازی روحی کارکنان و خانواده ها، باید فعالیت های اقماری در این صنعت محدود شده و به سمت استقرار در محل های عملیاتی از طریق افزایش امکانات سکونتی برویم، گفت: با اهتمام وزیر نفت در سال گذشته طرح جامع خدمات رفاهی کارکنان شاغل و بازنشتسه تدوین و تایید شد.

وی افزایش مبالغ وام های اضطراری به میزان ٥٠ درصد، افزایش مبالغ وام های تهیه و تعمیر مسکن از ٢٤٠ میلیون ریال به ٣٢٠ میلیون ریال و افزایش مبلغ وام تعمیرات از ٣٠ میلیون ریال به ٤٠ میلیون ریال و... از جمله دستاوردهای کوتاه مدت این طرح اعلام کرد و افزود: نتایج و دستاوردهای بلندمدت این طرح نیز به مرور ابلاغ خواهد شد.

سلحشور همچنین با اشاره به این که طرح تبدیل وضعیت در این صنعت که سال گذشته شامل ٤٠ هزار نفر از نیروهای پیمانکاری این صنعت شد، یک پروژه ملی بود،‌ گفت: مدیران شرکت های زیر مجموعه صنعت نفت نسبت به معرفی افراد باقیمانده از این طرح که شرایط انعقاد قرارداد مستقیم را دارند، اقدام کنند تا در سال جاری این طرح به طور کامل نهایی شود

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر