کد خبر: 67143 A

معاون وزیر نفت:

برای اولین بار در سال ٩١ با راه‌اندازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تولید این فراورده از مصرف آن پیشی گرفت و هم اکنون امکان صادرات روزانه ٦٠٠ تا ١٠٠٠ تن ال.پی.جی در کشور ایجاد شده است.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه ایران اسفند ماه سال گذشته صادرکننده گاز مایع شده بود، گفت: هم اکنون امکان صادرات روزانه ٦٠٠ تا ١٠٠٠ تن ال.پی.جی در کشور ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا ضیغمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نشست خبری درباره وضعیت تولید و مصرف ال.پی.جی در کشور با اشاره به اینکه در بخش تولید فراورده ال.پی.جی پیش از این روزانه ٨٠٠ تن فراورده به کشور وارد می شود، گفت: برای اولین بار در سال ٩١ با راه‌اندازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تولید این فراورده از مصرف آن پیشی گرفت و هم اکنون امکان صادرات روزانه ٦٠٠ تا ١٠٠٠ تن ال.پی.جی در کشور ایجاد شده است.
وی همچنین درباره تولید گوگرد در پالایشگاه‌های کشور تصریح کرد: تا پایان سال 9١ روزانه ٥٠٠ تن گوگرد در کشور تولید می‌شد که با راه اندازی طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاهی در کشور، به ویژه طرح توسعه پالایشگاه‌های امام خمینی (ره) شازند و آبادان، هم اکنون به تولید یک هزار و ٢٠٠ تن گوگرد در کشور رسیده‌ایم.

به گفته وی با راه اندازی فاز دوم طرح تثبیت پالایشگاه اصفهان این رقم به روزانه یک هزار و ٣٥٠ تن افزایش پیدا می‌کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر