کد خبر: 67145 A

با تکمیل این طرح علاوه بر افزایش 4.8 میلیون لیتری بنزین، 120 تن گوگرد و 7.9 میلیون لیتر در روز نفت گاز با کیفیت عالی تولید خواهد شد.

مجری طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس از افتتاح واحدهای تصفیه هیدروژنی نفت گاز، آب،برق و بخار و کلیه مخازن این طرح تا پایان شهریور امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمد فرزانه با بیان اینکه این طرح تاکنون 76 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: واحدهای باقیمانده این طرح شامل بقیه واحدهای فرآیندی نیز تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی میزان سرمایه مورد نیاز برای اجرای این طرح را 9 هزار و 50 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 150 هزار میلیارد از طریق فروش اوراق مشارکت این طرح در سال 1390 تامین شده است.
مجری طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس در خصوص سایر منابع مالی این پروژه گفت: 231 میلیون یورو نیز از صندوق انرژی بانک ملت فراهم خواهد شد که هم اکنون بیش از نیمی از این مبلغ جذب شده است.
وی با بیان اینکه این طرح سالانه 250 میلیون دلار ارزش افزوده را به همراه خواهد داشت،افزود: با اجرای این طرح کیفیت محصولات تولیدی پالایشگاه بندرعباس به استاندارد یورو 4 و 5 ارتقاء می یابد و از این منظر این پالایشگاه در موقعیت ممتازی قرار خواهد گرفت.
فرزانه در خصوص دیگر دستاوردهای حاصل از اجرای این طرح گفت: با تکمیل این طرح علاوه بر افزایش 4.8 میلیون لیتری بنزین، 120 تن گوگرد و 7.9 میلیون لیتر در روز نفت گاز با کیفیت عالی تولید خواهد شد.
وی یادآور شد: طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس یکی از طرح های مهر ماندگار شرکت ملی پالایش و پخش می باشد که عملیات اجرایی آن با هدف افزایش تولید بنزین و بهبود کیفیت نفت گاز تولیدی از اوایل سال 1386 آغاز شده است.
مجری طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس، احداث واحدهای جدید شامل تصفیه نفت گاز، تصفیه نفتای سنگین، تصفیه نفتای سبک، تبدیل کاتالیستی، ایزومریزاسیون، تصفیه آب ترش، آمین، بازیافت گوگرد، مخازن ذخیره ای و تاسیسات و سرویس های جانبی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر