کد خبر: 676 A

رشد مستمر بهای نفت خام در بازارهای جهانی از آغاز ماه ژوئیه سال جاری میلادی در کنار وضعیت نامطلوب پالایشگاه های آمریکا، مهم ترین عوامل رشد قیمت سوخت در این کشور بوده است.

یک مؤسسه نظارت بر حمل و نقل در آمریکا اعلام کرد ماه اوت، بهای بنزین در این کشور، به بالاترین حد این مقطع در چند سال اخیر رسیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مؤسسه آمریکایی ای‌ای‌ای (AAA) اعلام کرد میانگین بهای بنزین در پمپ بنزین های آمریکا با رسیدن به سه دلار و 72 سنت برای هر گالون، به بالاترین حد خود در این مقطع از سال در تاریخ این کشور رسیده است.

رشد مستمر بهای نفت خام در بازارهای جهانی از آغاز ماه ژوئیه سال جاری میلادی در کنار وضعیت نامطلوب پالایشگاه های آمریکا، مهم ترین عوامل رشد قیمت سوخت در این کشور بوده است.

اوری‌اش، سخنگوی مؤسسه ای ای ای ضمن اشاره به تحریم های نفتی آمریکا و اروپا برای ایران و تأثیر آن بر افزایش قیمت جهانی نفت گفت: مشکلات داخلی عرضه سوخت در آمریکا نیز در روزهای پایانی ژوئیه و آغاز اوت، به روند افزایشی قیمت ها کمک کرده است.

آتش سوزی در یک پالایشگاه شرکت بی پی در ایالت ایندیانا آمریکا، نشت یک خط لوله صادرات نفت کانادا به آمریکا و تأثیر آن در تعطیلی یک پالایشگاه و همچنین آتش سوزی در پالایشگاه شرکت آمریکایی شورون در ایالت کالیفرنیا، بیشترین تأثیر منفی را بر عرضه سوخت در آمریکا داشتند.

مؤسسه ای ای ای با در نظر گرفت مشکلات یاد شده، پیش بینی می کند در چند هفته آینده بهای بنزین در آمریکا همچنان در سطح کنونی باقی بماند.

رشد قیمت بنزین در آمریکا از جمله عواملی است که دولت کنونی این کشور را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امسال، نگران کرده و سیاست مداران را به فکر استفاده از ذخایر استراتژیک سوخت برای دستکاری در بازار انداخته است.

آمریکا با مصرف روزانه 18 میلیون و 835 هزار بشکه نفت خام در سال 2011 میلادی، بزرگ ترین مصرف کننده طلای سیاه در جهان به شمار می آید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر