کد خبر: 85076 A

این شبکه با استفاده از فیبر پیشرفته NZDSF در قالب ١٠ رینگ فرعی و یک رینگ اصلی با متراژ ٣ هزار و ٣٠٠ کیلومتر طراحی شده است.

سرپرست فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی این شرکت با ایجاد شبکه فیبرنوری خبر داد.
فرخ فرشاد گفت: به این منظور پروژه ایجاد شبکه فیبرنوری تعریف و اجرای آن به صورت EPCF (انجام کامل مهندسی، تأمین کالا، ساخت و تأمین مالی پروژه در قالب یک قرارداد) به یک شرکت داخلی واگذار شد.

وی افزود: در اجرای این پروژه ٦٢ ایستگاه مخابراتی واقع در کارخانه‌ها و تاسیسات نفت و گاز و واحدهای ستادی این شرکت در محدوده استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس و بوشهر از طریق فیبر نوری به یکدیگر متصل خواهند شد.

فرشاد اظهارکرد: این شبکه با استفاده از فیبر پیشرفته NZDSF در قالب ١٠ رینگ فرعی و یک رینگ اصلی با متراژ ٣ هزار و ٣٠٠ کیلومتر طراحی شده است.

سرپرست فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: طراحی این شبکه بر اساس ترکیبی از دو فناوری پیشرفته انتقال اطلاعات NG SDH و IP/MPLS از سوی کارشناسان این شرکت انجام شده است.

وی افزود: این کار انتقال اطلاعات با حجم و سرعت بسیار بالا همچنین زمینه انتقال بسته‌های داده با سطح اولویت‌دار و در نهایت پهنای باند گارانتی شده را فراهم می‌کند.

فرشاد درباره اهداف ایجاد این شبکه توضیح داد: دستیابی به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز وزارت نفت با ایجاد زیرساخت در حوزه ICT و ضرورت استفاده از فناوری‌های جدید همانند اتوماسیون اداری، سامانه‌های نرم افزاری تحت شبکه، نظارت از راه دور، ویدیو کنفرانس، پزشکی و آموزش از راه دور، از جمله اهداف ایجاد این شبکه است.

سرپرست فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: در این پروژه سرویس‌های مختلفی مانند انتقال سرویس‌های مختلف داده و آی‌تی، تله متری، سرویس‌های تلفنی، انتقال تصاویر و فیلم، امکان برقرار کنفرانس‌های ویدیویی بین مناطق، آموزش از راه دور و خدمات پزشکی از راه دور در نظر گرفته شده است.

وی گفت: برای اجرای این پروژه ٥٢٦ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر