کد خبر: 85413 A

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد،

این پالایشگاه هم اکنون در تامین برخی قطعات مورد نیاز سایر پالایشگاه‌های کشور همچون پالایشگاه ایلام، پارسیان، بید بلند و برخی از فازهای پارس جنوبی همکاری می‌کند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از صرفه جویی 540 میلیارد ریالی حاصل از بومی‌سازی تجهیزات نفت و گاز تا پایان سال 91 در این شرکت خبرداد.

به گزارش ایلنا، مسعود حسنی با اعلام این خبر افزود: از بدو تاسیس پالایشگاه گاز خانگیران، بحث خودکفایی در این شرکت نهادینه شده است و در طی سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر از سوی مهندسان این شرکت، موفق به ساخت قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز شده‌ایم.

وی همچنین به بخشی از فعالیت‌های این شرکت در بحث خودکفایی قطعات صنعت نفت و گاز اشاره كرد و افزود: در همین راستا انواع پمپ‌های سانتریفیوژ، فیلتراسیون توربین‌های گازی، کوره گاز احیا و دیگر قطعات مورد نیاز ساخته شده است.

مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد تصریح کرد: پالایشگاه خانگیران توانسته در طول سال‌های اخیر به جای هزینه‌های میلیاردی برای خرید و واردات بسیاری از کالاهای خارجی، آنها را با همت متخصصان داخلی بومی سازی و با مهندسی معکوس به تولید برساند.

حسنی همچنین از تهیه و تدوین شناسنامه فنی برای قطعات خبرداد و اضافه کرد: در راستای شناسایی بهتر قطعات و تجهیزات و مستندات آنها نسبت به تهیه شناسنامه فنی در کارگاه مرکزی پالایشگاه خانگیران اقدام کرده ایم و تاکنون 2 هزار و 500 قلم کالا تا پایان سال 91 دارای شناسنامه فنی شده اند.

این مقام مسوول در پایان یادآور شد: این پالایشگاه هم اکنون در تامین برخی قطعات مورد نیاز سایر پالایشگاه‌های کشور همچون پالایشگاه ایلام، پارسیان، بید بلند و برخی از فازهای پارس جنوبی همکاری می‌کند.

پالایش گاز شهید هاشمی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر