کد خبر: 87602 A

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) صادرات نفت خود را تا اواخر ژوئیه به میزان 2.3 درصد افزایش خواهد داد زیرا تقاضا در تابستان نیمکره شمالی افزایش می یابد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) صادرات نفت خود را تا اواخر ژوئیه به میزان ۲/۳ درصد افزایش خواهد داد زیرا تقاضا در تابستان نیمکره شمالی افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، بنا بر اعلام موسسه اویل موومنتس، این گروه که حدود ۴۰ درصد نفت جهان را تامین می‌کند، در چهار هفته منتهی به ۲۰ ژوئیه روزانه ۲۴ میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه نفت صادرخواهد کرد که نسبت به چهار هفته منتهی به ۲۲ ژوئن (۲۳ میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه در روز) افزایش نشان می‌دهد. در این گزارش آمار صادرات آنگولا و اکوادور به عنوان دو عضو اوپک گنجانده نشده‌است.

روی می‌سون از موسسه اویل موومنتس گفت: این شرایط متعلق به اواسط سال است که تقاضای نفت به اوج خود می‌رسد. اکنون زمانی از سال است که پالایشگاه‌ها چه در غرب و چه در شرق کانال سوئز برای فصل تابستان به دنبال نفت هستند و به اوج مصرف خود می‌رسند و تقاضا بالا می‌رود. صادرات نفت خام خاورمیانه با ۲/۹ درصد افزایش به ۱۷ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید. براساس برآوردهای موسسه اویل موومنتس در حالی است که این رقم در چهار هفته منتهی به ۲۲ ژوئن ۱۷ میلیون و ۳۲۰ هزار بشکه در روز بود.

این ارقام شامل صادرات کشورهای عمان و یمن که عضو اوپک نیستند نیز می‌شود.

نفت خام موجود در نفتکش‌ها با ۶/۳ درصد افزایش از ۴۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه به ۴۹۶ میلیون و ۱۰ هزار بشکه خواهد رسید.

اعضای اوپک شامل الجزایر‌، ‌آنگولا، ایران، ‌ عراق، کویت، اکوادور، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، ونزوئلا و امارات هستند.

اوپک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر