کد خبر: 91814 A

دانش فنی فرآیند تولید آمونیاک تاکنون در انحصار شرکت‌های خارجی بوده که با تلاش پژوهشگران ایرانی بومی‌سازی شده و حال کشور از واردات این دانش بی‌نیاز خواهد شد.

دانش فنی مشترک فرآیند تولید آمونیاک برای نخستین بار در کشور رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، شامگاه دیروز (سه شنبه یکم مردادماه) آیین رونمایی از دانش فنی و امضای قرارداد فرآیند تولید آمونیاک با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیران ارشد این صنعت و مدیران عامل دو شرکت تولید کننده این دانش فنی برگزار شد.

این دو شرکت بر اساس همکاری مشترک برای اولین بار در ایران موفق به کسب دانش فنی فرآیند تولید آمونیاک شدند و بر پایه قرارداد منعقد شده برای ارایه لیسانس و بسته مهندسی پایه به مشتریان اقدام خواهند کرد.

بر پایه این گزارش، دانش فنی فرآیند تولید آمونیاک تاکنون در انحصار شرکت‌های خارجی بوده که با تلاش پژوهشگران ایرانی بومیسازی شده و کشور از واردات این دانش بی نیاز خواهد شد.

گفتنی است، آمونیاک یکی از پر کاربرد ترین مواد شیمیایی در صنایع مختلف است و تولید صنعتی آن در جهان قدمتی بیش از یک قرن دارد و این فرآورده مهم در صنایع رنگ سازی، پلاستیک سازی،مصارف سرمایشی، کود های شیمیایی و چندین محصول دیگر کاربرد دارد.

جمهوری اسلامی ایران یکی از قطب های تولید آمونیاک در سطح منطقه است و ٨ مجتمع پتروشیمی این محصول را با ظرفیت ١٢ هزار تن در روز تولید کرده و ٨ مجتمع دیگر نیز در حال ساخت هستند که با ساخت واحدهای جدید ظرفیت تولید روزانه آمونیاک در کشور به ٢٨ هزار و پانصد تن در روز خواهد رسید.

تولید آمونیاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر