کد خبر: 91862 A

در دومین نشست شاخص‌های پیشنهادی وزیر نفت با متفکرین مطرح شد:

وزیر نفت نباید به اشخاص باج دهد و توانمند بودن افراد را اولویت قرار دهد و کسانی را راس کار آورد که از بدنه وزارت نفت باشند.

دومین نشست شاخص‌های پیشنهادی وزیر نفت با حضور جمعی از متفکرین، مسوولین و متخصصین حوزه نفت در محل کانون متفکرین ایران برگزار و بحث‌هایی پیرامون تصدی وزارت نفت دولت آِینده مطرح شد.
به گزارش ایلنا، مرتضی موسوی، رییس کانون متفکرین ایران در این نشست اظهار داشت: وزیر نفت باید از بین افرادی انتخاب شود که نه تنها کار اجرایی کرده باشد بلکه تجربه فعالیت در حوزه‌های نفتی نیز داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه گزینه انتخابی وزارت نفت می‌بایست مسایل کاری و سیاسی رااز هم جدا کند تاکید کرد: وزیر نفت نباید به اشخاص باج دهد و توانمند بودن افراد را اولویت قرار دهد و کسانی را راس کار آورد که از بدنه وزارت نفت باشند.
به گفته وی بیت المال متعلق به همه مردم است لذا شخص مورد نظر نباید وام دار هیچ گروهی باشد.
موسوی ادامه داد: در این راستا کانون متفکرین ایران نیز وظیفه‌ای دارد به طوری که از نخبگان، مجربین و افرادی که تاثیر گذاری دارند نظرخواهی کرده و سالهاست که از افراد با تجربه استفاده می‌کند.
وی افزود: امروز چرخ مملکت با فروش نفت می‌چرخد و تولید به تنهایی مهم نیست بلکه باید از انچه که هست به درستی بهره برداری شود.
رییس کانون متفکرین ایران معتقد است: وزیر نفت باید در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد و تلاش کند تا سراسر دنیا ایران را به عنوان کشور بر‌تر بشناسند این در حالی است که طی سالهای گذشته بیشتر فعالیت‌های صورت گرفته فدای سیاسی کاری شده و تا زمانی که این روال ادامه یابد از دنیا عقب خواهیم ماند.
او همچنین تصریح کرد: در حال حاضر کشورهایی هستند که در ایران چاه می‌زنند و با نفت و گاز مملکت ما پیش می‌روند و در ظاهر خود را دوست ما می‌دانند اما وزیر آینده باید آن‌ها را از این کار منع کند و آشنایی کامل به حقوق بین الملل داشته باشد.
موسوی، کانون متفکرین ایران را غیرسیاسی و غیر دولتی اعلام کرد و گفت: دولت‌های قبلی با رایزنی‌های صورت گرفته قصد داشتند این کانون را زیر پوشش خود قرار دهند ولی کانون این موضوع را قبول نکرده چرا که همواره کانون مستقل فکر کرده و مستقل نظر داده است.
موسوی ادامه داد دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب مردم بر این عقیده است که هرکس علم بیشتر داشته باشد در راس کار قرار می‌گیرد لذا از رییس جمهور منتخب درخواست می‌شود که این عقاید را عملی کند و در حرف خلاصه نشود زیرا ۹۸ درصد مردم ایران به نظام مقدس جمهوری اسلامی رای داده‌اند و تک به تک سهم دارند

کانون متفکرین ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر