کد خبر: 98969 A

وزیر نیرو خبر داد:

در بخش آب و برق میزان درآمدی که از فروش این دو خدمت کسب می‌کنیم، به اندازه یک چهارم هزینه‌های انجام شده است و این وضعیت؛ عدم تعادلی را در تامین منابع نیرو ایجاد کرده است.

حمید چیت چیان گفت: برای توسعه شبکه‌های آب و تامین آب و برق مورد نیاز بخش‌های مختلف ناچاریم منابعی را فراهم کنیم که این توسعه‌ها امکانپذیر باشد.
به گزارش ایلنا، وزیر نیرو در خصوص اصلاح نظام قیمت گذاری آب و برق گفت: آنچه مسلم است در بخش آب و برق میزان درآمدی که از فروش این دو خدمت کسب می‌کنیم، به اندازه یک چهارم هزینه‌های انجام شده است و این وضعیت؛ عدم تعادلی را در تامین منابع نیرو ایجاد کرده است.
وی افزود: از آن طرف ما به شدت در جهت این اقدام می‌کنیم که پوشش شبکه‌های آب را توسعه دهیم و از طرف دیگر مصرف برق سالی حدود هفت تا هشت درصد افزایش پیدا می‌کند و این را باید پاسخ دهیم و ناچاریم منابعی را فراهم کنیم که این توسعه‌ها امکانپذیر باشد.
چیت چیان ادامه داد: به همین دلیل مشغول بررسی درباره این موضوع هستیم تا بتوانیم با یک بررسی دقیق، نتایج تحقیقات خود را در دولت مطرح کنیم تا تصمیمات لازم از سوی دولت اتخاذ شده و نتایج نهایی را اعلام کنیم.

اصلاح نظام قیمت گذاری آب و برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر