کد خبر: 99631 A

مجری طرح جمع آوری گازهای همراه نفت خبر داد:

برای اجرای این پروژه ٣١۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است. در این پروژه یک ایستگاه تقویت فشار گاز، واحد آبزدایی گاز، خطوط لوله، تسهیلات سرچاهی تزریق و تاسیسات جنبی مورد نیاز از جمله خطوط و پست 11/33 کیلو ولت برق در دست احداث است

مجری طرح جمع آوری گازهای همراه نفت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از پیشرفت ٨۵ درصدی پروژه جمع آوری گازهای همراه نفت میدان قلعه نار خبر داد.

به گزارش ایلنا، در مناطق نفت خیز جنوب، این پروژه که از شمار ١۴ پروژه اولویت دار این شرکت محسوب می‌شود تسهیلات جمع‌آوری گازهای همراه واحد بهره برداری قلعه نار برای تزریق در سازند آسماری مخزن قلعه نار و جلوگیری از سوزاندن آن‌ها احداث می‌شود.

برای اجرای این پروژه ٣١۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است. در این پروژه یک ایستگاه تقویت فشار گاز، واحد آبزدایی گاز، خطوط لوله، تسهیلات سرچاهی تزریق و تاسیسات جنبی مورد نیاز از جمله خطوط و پست 11/33 کیلو ولت برق در دست احداث است.

با اجرای این پروژه روزانه از سوزانده شدن ١١ میلیون و ٢٠٠ هزار فوت مکعب گازهای همراه نفت به منظور رعایت الزامات زیست محیطی جلوگیری و روزانه ۶٠٠ بشکه نفت بازیافت ثانویه خواهد شد.

گازهای جمع آوری شده به منظور افزایش برداشت نفت و حفظ فشار مخزن پس از فشار افزایی در ایستگاه تقویت فشار، توسط یک خط لوله به مخزن قلعه نار تزریق می‌شود.

محل اجرای پروژه در مجاورت واحد بهره برداری موجود قلعه نار واقع در شمال شهرستان اندیمشک در استان خوزستان است.

جمع آوری گازهای همراه نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر