کد خبر: 10093 A

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

وضعیت استان از لحاظ بارندگی در 13 سال گذشته خشك و خیلی خشك بوده است. استان یزد طی 43 سال گذشته تنها 6 سال پرآب را تجربه كرده است.

ایلنا - یزد: مدیركل مدیریت بحران استان یزد در نشست خبری خود گفت: خسارت ناشی از خشکسالی سال گذشته بالغ بر 430 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایلنا از یزد، غلامرضا برزگری در این جلسه هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی را گرامی داشت و افزود: این هفته بهانه ای است تا مسئولین به خود یادآوری كنند كه ایران جزو 10 كشور حادثه خیز دنیاست.
مدیركل مدیریت بحران استان یزد حوزه اصلی مأموریت سازمان مدیریت بحران كشور را حوادث غیرمترقبه و سوانح بزرگ انسان ساز عنوان كرد و با اشاره به عمده ترین حوادث طبیعی در استان یزد، اظهار داشت: از سال 1377 تاكنون سالانه بین هزار تا 1500 زلزله بالای یك ریشتر در این استان ثبت شده است.
وی از زلزله طبس در سال 1357 با قدرت هفت و شش دهم ریشتر به عنوان بزرگترین زلزله كشور در یكصد سال گذشته یاد كرد.

برزگری خاطرنشان ساخت: ساخت ایستگاه های لرزه نگاری در یزد و طبس، ساخت مركز لرزه نگاری طبس، ساخت 7 مركز مدیریت بحران استان و سالنهای چند منظوره بخشی از تمهیدات استان برای مقابله با زلزله است.

او همچنین به واقعه زلزله در آذربایجان شرقی پرداخت و اظهار داشت: با اجرای طرح حضرت زینب(س)، 18دستگاه خودروی كمك دار با 623 بسته اهدایی- معنوی به روستاهای زلزله زده در مناطق صعب العبور اعزام شدند و پیام نوع دوستی مردم استان یزد را به حادثه دیدگان ابلاغ كردند.
وی همچنین در خصوص پدیده خشكسالی گفت: استان یزد طی 43 سال گذشته تنها 6 سال پرآب را تجربه كرده است.
مدیركل مدیریت بحران استان یزد، وضعیت این استان از لحاظ بارندگی در 13 سال گذشته تاكنون را خشك و خیلی خشك توصیف كرد.
این مقام مسئول درصد كاهش بارندگی سال 91-90 نسبت به متوسط 9 ماهه مشابه قبل به تفكیك شهرستانها را یادآور شد و اظهار داشت: شهرستان یزد با منفی 53 درصد، بالاترین میزان كاهش را به خود اختصاص داده است.

برزگری خسارت برآورد شده در رابطه با خشكسالی، سیل، طوفان و تگرگ در سال بارندگی91-90 را 435 میلیارد تومان اعلام كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر