کد خبر: 103257 A

گفته‌های ضد و نقیض مسوولان دراعلام دلیل افزایش قیمت تخم مرغ؛

باتوجه به سخنان ضد و نقیض فعالان این حوزه کاملا مشهود است که دلیل واقعی افزایش قیمت تخم مرغ برای مسوولین ما نامشخص است و یا اینکه به دلایلی نمی خواهند دلیل واقعی آن مشخص شود،‌ بدیهی است تا مسوولین ما نتوانند علت را به درستی شناسایی کنند، نمی‌توانند مشکل را حل کنند.

گفته‌های ضد و نقیض مسوولان برای دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در هفته‌ گذشته، عامل شناسایی نشدن دلیل واقعی و ادامه روند افزایش قیمت تخم‌مرغ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طبق گزارش بانک مرکزی و بررسی‌های میدانی قیمت تخم‌مرغ در طول هفته گذشته از شانه‌ای ۹ هزار تومان به شانه‌ای ۱۱هزار تومان رسیده است، برخی از مسوولین علت این امر را افزایش قیمت نهاده‌ها‌ی خوراک طیور در بازار می‌دانند.
هدایت الله اصغری مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه ماهانه ۱۵ هزار تن تخم‌مرغ مازاد در کشور تولید می‌شود، گفت: هیچ محدودیتی از نظر عرضه این محصول وجود ندارد و افزایش اخیر قیمت نهاده‌ها‌ی تولید و خوراک طیور در بازار که قیمت تمام شده تولید را افزایش داده است، باعث این افزایش قیمت شده است.

با این حال به گفته برخی دیگر کمبود نهاده و گران شدن آن‌را عامل كاهش جوجه‌ریزی در مرغداریها و كشتار مرغان تولیدی اعلام كرد که همین امر باعث کمبود عرضه تخم مرغ شده افزایش قیمت شده است.

ناصر نبی‌پور رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذاردر گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: عدم تنظیم صحیح نهاده سبب افزایش قیمت تخم‌مرغ شده است، چرا که در ماه‌های اخیر به دلیل اینکه مرغداران نتوانستند نهاده مرغ نیاز طیور خود را تهیه کنند، مجیور شدند که آن‌ها را به کشتارگاه به فرستند.

نبی‌پور با اشاره به اینکه قیمت تخم‌مرغ به قیمت نهاده بستگی ندارد، ادامه داد: قیمت تخم مرغ به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد و در چند مدت اخیر به دلیل کاهش عرضه و ثابت ماندن تقاضا، افزایش قیمت تخم‌مرغ داشتیم.

وی همچنین با رد سخنان برخی که صادرات تخم‌مرغ را عامل افزایش قیمت تخم‌مرغ دانستند، ادامه داد: در حال حاضر قیمت تخم مرغ به نحوی است که صادرات آن مقرون به صرفه نیست برای اینکه صادرات تخم مرغ داشته باشیم قیمت تخم مرغ حداکثر باید کیلویی ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ تومان باشد.

باتوجه به سخنان ضد و نقیض فعالان این حوزه کاملا مشهود است که دلیل واقعی افزایش قیمت تخم مرغ برای مسوولین ما نامشخص است و یا اینکه به دلایلی نمی خواهند دلیل واقعی آن مشخص شود،‌ بدیهی است،‌ برای حل هر مشکل باید علت آن شناسایی و بر طرف شود و در خصوص قیمت تخم مرغ هم تا مسوولین ما نتوانند علت را به درستی شناسایی کنند نمی‌توانند مشکل را حل کنند.

تخم مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر