کد خبر: 103288 A

مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران خبر داد:

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت با اعلام اینكه دستورمساعد تامین اعتبارخرید گندم از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور صادرشده، گفت: مانده طلب كشاورزان به زودی به حساب آنان واریز خواهد‌شد.

مقدار 4.7 میلیون تن گندم خریداری شده در قالب 684 هزارو 146 محموله تحویل مراكز خرید این شركت شده است.

به گزارش ایلنا، عباس قبادی افزود: از آغاز فصل برداشت گندم مراكز خرید دولتی فعال و تا این موقع از فصل خرید 4.7 میلیون تن گندم از كشاورزان سراسر كشور تحویل گرفته‌اند.
وی با اشاره به پرداخت 3100 میلیارد تومانی به كشاورزان توضیح داد: بابت خرید گندم درسالجاری 650 میلیارد تومان به كشاورزان بدهكاریم كه با صدور دستور مساعد در تامین اعتبار و منابع مالی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، باقیمانده مطالبات دركمترین زمان به گندمكاران پرداخت خواهد‌شد.
مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران درتوصیف نحوه و شرایط خرید گندم درسالجاری اظهاركرد: به این منظور مراكز خرید را به 675 مركز افزایش دادیم تا خرید درشرایطی انجام شود كه عرضه‌كنندگان گندم مجبور نباشند ساعتها درصف تخلیه محموله‌های خود منتظر بمانند؛ بعلاوه اینكه از هرگونه سختگیری در تحویل گندم‌ها خودداری شده است.
معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت درپایان اعلام كرد: مقدار 4.7 میلیون تن گندم خریداری شده در قالب 684 هزارو 146 محموله تحویل مراكز خرید این شركت شده است.

کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر