کد خبر: 11005 A

در این دیدار در باره موضوع هایی مانند همکاری های کشورهای عضو دی – هشت در زمینه های فولاد، سیمان، خودرو، انتقال فناوری، شرکت های کوچک و متوسط، پتروشیمی، نیرو گفتگو شد.

دیلیپ باروآ، وزیر صنایع بنگلادش در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان، مشارکت جمهوری اسلامی ایران را در توسعه زیر ساخت های تولیدی و صنعتی این کشور خواستار شد.
به گزارش ایلنا در این دیدار که در حاشیه سومین اجلاس وزرای صنایع دی – هشت برگزار شد، دو طرف ابتدا به بیان چگونگی توسعه همکاری های صنعتی در قالب هشت کشور عضو دی - هشت یا کشورهای اسلامی در حال توسعه پرداختند.
در این دیدار در باره موضوع هایی مانند همکاری های کشورهای عضو دی – هشت در زمینه های فولاد، سیمان، خودرو، انتقال فناوری، شرکت های کوچک و متوسط، پتروشیمی، نیرو گفتگو شد.
دو طرف ضمن بررسی نحوه گسترش همکاری های صنعتی، معدنی و تجاری بر لزوم همکاری های بیشتر با بهره گیری از مکانیزم های مختلف تاکید کردند.
وزرای صنعت، معدن و تجارت ایران و صنایع بنگلادش توافق کردند از طریق توسعه روابط با استفاده ازبخش های خصوصی کشور مناسبات اقتصادی افزایش دهند.
همچنین در زمینه مشارکت دو کشور و ساخت کارخانه ها، سرمایه گذاری های مشترک و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر در زمینه نساجی، تامین مواد اولیه، تامین مواد پتروشیمی و کوره های اوره بحث و تبادل نظر شد.
با توجه به سابقه همکاری تهران و داکا در زمینه ساخت واگن های مسافری همچنین لوکوموتیو، بنابر درخواست بنگلادش، جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای بررسی در جهت ایجاد شرکت های تخصصی ذیربط در زمینه ساخت و تحویل لوکوموتیو واگن های مسافری نیاز طرف بنگالی اعلام کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با یادآوری ظرفیت بالای ایران در زمینه ساخت سیلو، کارخانه های سیمان، فولاد سازی و غیره از آمادگی بخش خصوصی برای فعال شدن دراین بخش ها خبرداد.
مهدی غضنفری برای شرکت در سومین اجلاس وزرای صنایع عضو – دی هشت در بنگلادش به سر می برد.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر