کد خبر: 1177 A

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن:

این طرح ها در بخش های نیروگاهی،‌ كك سازی،‌سنگ آهن،‌ لیچینگ مس، مولیبدن و آهن اسفنجی و پالایشی است كه مراحل تولید آزمایشی را پشت سر گذاشته اند و به زودی به طور رسمی افتتاح می شوند.

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از آماده شدن هفت طرح بزرگ در بخش معدن و صنایع معدنی برای بهره برداری رسمی ‌خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)،‌ فریدون احمدی تصریح كرد: این طرح ها در بخش های نیروگاهی،‌ كك سازی،‌سنگ آهن،‌ لیچینگ مس، مولیبدن و آهن اسفنجی و پالایشی است كه مراحل تولید آزمایشی را پشت سر گذاشته اند و به زودی به طور رسمی افتتاح می شوند.

وی گفت: برای ایجاد این هفت طرح نزدیك به 6هزار و 750 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و بیشترین میزان سرمایه گذاری مربوط به پروژه كك سازی ذوب آهن اصفهان با دو هزار و 333 میلیارد ریال اختصاص یافته است و پس از آن طرح های آهن اسفنجی سبا در فولاد مباركه و خط پنجم تولید كنسانتره سنگ آهن شركت چادرملو به ترتیب با هزار و 380 و هزار و 250میلیارد ریال قرار دارند.

احمدی اظهار داشت:‌ در میان طرح های آماده افتتاح شركت های ذوب آهن اصفهان و ملی صنایع مس هر كدام با دو طرح در ردیف نخست و به دنبال آن شركت های فولاد مباركه اصفهان و ‌تهیه و تولید مواد معدنی ایران هركدام با یك طرح قرار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر