کد خبر: 1183 A

وزیر جهاد كشاورزی:

در سال 90 هفتاد و هفت میلیون تن محصولات زراعی، هیجده میلیون و سیصد هزار تن محصولات باغی، 720 هزار تن شیلات، و 14 میلیون و سیصد هزار تن دام و طیور تولید شده است.

وزیر جهاد كشاورزی گفت:صادرات كشاورزی در سال 90، 64/1 میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است.

به گزارش ایلنا،خلیلیان در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب،به اقدامات زیربنایی در بخش آب و خاك اشاره كرد و گفت: یكی از این اقدامات زیربنایی، گسترش شبكه آبیاری تحت فشار و اصلاح روشهای آبیاری است كه یك میلیون و دویست هزار هكتار از اراضی كشاورزی كشور تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.

آقای خلیلیان مجموع وسعت اجرای طرحهای زیربنایی در بخش آب و خاك را در دولت های نهم و دهم، 192 هزار هكتار بیان كرد و افزود: این آمار، سه برابر اقدامات انجام شده در سالهای قبل از 84 است.

بهره برداری از سه هزار و ششصد و نوزده واحد صنایع تبدیلی با ظرفیت 22 میلیون و چهارصد هزار تن، اصلاح ساختار واحدهای مرغداری و دامداری، و طرحهای ارتقای سلامت غذا از جمله اجرای عملیات كنترل بیولوژیك و مبارزه غیرشیمیایی با آفات، محورهای دیگری از گزارش وزیر جهاد كشاورزی بود.

آقای خلیلیان تراز بازرگانی صادرات محصولات كشاورزی را مثبت دانست و افزود: صادرات كشاورزی در سال 90، 64/1 میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است.

وی درخصوص تولید محصولات كشاورزی و باغی گفت: در سال 90 هفتاد و هفت میلیون تن محصولات زراعی، هیجده میلیون و سیصد هزار تن محصولات باغی، 720 هزار تن شیلات، و 14 میلیون و سیصد هزار تن دام و طیور تولید شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر