کد خبر: 1745 A

نایب رئیس خانه معدن اعلام كرد:

بهره‌وری در بخش معدن به دلیل بروز برخی مشکلات به خصوص ضعف نظارتی بسیار پایین است/در صورتی که به دنبال بهره‌برداری اصولی از معادن کشور هستیم، باید ابتدا بخش خصوصی و سایر سرمایه‌گذاران را با این حوزه آشتی دهیم.

متاسفانه با وجود مزیت‌های بالا هنوز بخش معدن نتوانسته به جایگاه حقیقی خود در اقتصاد كشور دست یابد و بهره وری در معادن بسیار پایین است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد رضا بهرامن نایب رییس خانه معدن ایران، گفت: بهره‌وری در بخش معدن به دلیل بروز برخی مشکلات به خصوص ضعف نظارتی بسیار پایین است و متولیان این بخش چون نمی توانند مبانی قانونی را به خوبی اجرا کنند، این مشکل هنوز برطرف نشده است.

به گفته بهرامن، علاوه بر ضعف نظارتی نبود زیرساخت های مناسب نیز بر کاهش بهره وری تاثیر گذار بوده است.

نایب رییس خانه معدن معتقد است در صورتی که به دنبال بهره‌برداری اصولی از معادن کشور هستیم، باید ابتدا بخش خصوصی و سایر سرمایه‌گذاران را با این حوزه آشتی داده و فضا را برای حضور آن‌ها در این عرصه فراهم‌کنیم، چرا‌ که برای رونق این حوزه باید عموم مردم با معدن آشنایی پیدا کنند.

داشتن سرمایه کافی و آگاهی از دیگر مواردی است که بهرامن معتقد است به رشد بهره وری منجر خواهد شد. به گفته وی، خانه معدن ایران در اصلاحیه قانون معادن داشتن آگاهی و سرمایه برای فعالان این بخش را در نظر گرفته است.

نایب رییس خانه معدن ایران با اشاره به اینکه داشتن نگاه علمی در اکتشافات معدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: داشتن نگاه علمی در بخش اکتشاف موجب افزایش بهره وری می شود، به همین دلیل باید در این خصوص نیز اقدامات موثری صورت داد. 

نایب رییس خانه معدن در خصوص تاثیر برگزاری همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی بر رشد بهره وری معادن کشور نیز افزود: برگزاری چنین همایش های از یک سو می تواند فرهنگ سازی در بخش معادن را به همراه داشته باشد و از سوی دیگر می تواند نگاه مسوولان به این بخش را تغییر دهد.

بهرامن معتقد است که در حال حاضر بیشترین نگاه مسئولان به صنایع نفت، گاز و خودرو است که باید این نگاه تغییر کند تا به این طریق شاهد رشد بخش معدن در کشور باشیم.

نخستین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران 18مهر ماه امسال در سالن همایش‌های رایزن برگزار می‌شود. این همایش با شعار بهره‌وری، مزیت رقابتی در مسیر توسعه پایدار در سه محور گسترش فرهنگ بهره‌وری، توسعه زیرساخت‌های ارتقای بهره‌وری و تقدیر از شرکت‌های بهره‌ور در حوزه معادن و صنایع معدنی، برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت كسب اطلاع بیشتر می توانند به وب سایت همایش به آدرس http://imipa.imidro.org مراجعه و یا با شماره تلفن 433الی87762430 دبیرخانه همایش تماس حاصل كنند.

 

معدن بهره‌وری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر