کد خبر: 17674 A

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در بازدید از غرفه ایلنا خبر داد:

استاندارد باید به عنوان یك مطالبه ملی باشد؛ از مجلس و دولت درخواست داریم تا سرمایه گذاری در استاندارد را در بودجه درنظر بگیرند و به فکر سلامت و بهداشت جامعه باشند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در بازدید از غرفه ایلنا گفت: تسهیلات خوبی در فرایند استاندارد سازی کالاهای صادراتی و وارداتی فراهم شده است.

نظام الدین برزگری، با حضور در غرفه ایلنا، در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: تجار باید به منظور تسهیل در امر واردات کالاهایشان قبل از ثبت سفارش آن نمونه کالا را برای تایید ارسال کنند و یا در كشور مبدا توسط شركت های بازرسی مورد تایید آزمون شده و مستندات را ارایه دهند كه در صورتی  که این فرآیند را سازمان توسعه تجارت و واردكنندگان رعایت كنند واردات در كمتر از یك روز انجام می شود.

وی ادامه داد: تجار برای اینكه با سرعت بیشتری بتوانند كالای با كیفیت و مورد نظر مصرف كنندگان را وارد کشور كنند می توانند از توان شركت های بازرسی و آزمایشگاههای بین المللی در كشور مبدا استفاده كنند تا در گمركات معطل نمانند.

برزگری تصریح کرد: استاندارد باید به عنوان یك مطالبه ملی باشد و از مجلس و دولت درخواست داریم تا سرمایه گذاری در استاندارد را در بودجه در نظر بگیرند و به فکر سلامت و بهداشت جامعه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هم اکنون سامانه جامع و یكپارچه صادرات و واردات سازمان ملی استاندارد ایران راه اندازی شده که می تواند امكان برقراری ارتباط با دیگر سامانه های نرم افزاری نهادهای دولتی از جمله سامانه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سیستم گمرك جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند.

 

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر