کد خبر: 1945 A

در آستانه برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد پیشنهاد شد:

مرکز تجارت جهانی ایران نیز فعالیت اجرایی خود را حدود ۲۰ سال پیش در تهران آغاز کرده و در سال ۱۳۷۵ رسماً به عضویت اتحادیه مراکز تجارت جهانی درآمده و از آن تاریخ به عنوان یکی از مراکز رسمی جهان در حال فعالیت است.

به بهانه برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد، مراکز تجارت جهانی کشورهای عضو این جنبش آمادگی خود را جهت تأسیس شورای همکاری های اقتصادی مشترک اعلام کردند.

به گزارش‌ایلنا، مرکز تجارت جهانی (World Trade Center) یکی از سازمانهای بین المللی اقتصادی است که با بیش از۳۵۰ مرکز در ۱۱۰ کشور دنیا، بیش از ۷۵۰ هزار سازمان و شرکت بین المللی را تحت پوشش خود دارد و مقر اصلی آن در شهر نیویورک است.

مرکز تجارت جهانی ایران نیز فعالیت اجرایی خود را حدود ۲۰ سال پیش در تهران آغاز کرده و در سال ۱۳۷۵ رسماً به عضویت اتحادیه مراکز تجارت جهانی درآمده و از آن تاریخ به عنوان یکی از مراکز رسمی جهان در حال فعالیت است.

در آستانه برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران، روابط عمومی مرکز تجارت جهانی اعلام کرده که برگزاری اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به میزبانی ایران موجب شد تا از دو ماه پیش تماسهایی را با رؤسای مراکز تجارت جهانی کشورهای بزرگ، تأثیرگذار و قدرتمند عضو و ناظر این جنبش همچون هند، آفریقای جنوبی و روسیه برقرار کنیم تا در ارتباط با سازماندهی شورایی خاص در جهت همکاریهای ویژه اقتصادی در راستای گسترش مراودات بازرگانی و حمایت بیش از پیش از تجار و صاحبان صنایع هماهنگی‌های لازمه را انجام دهیم و تاکنون بیش از ۴۰ مرکز تجارت جهانی قوی و تأثیرگذار در کشورهای غیر متعهد آمادگی خود را جهت حضور در این شورا اعلام کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: سازماندهی اینگونه شورا‌ها و نهادهای تخصصی، مطمئناً زمینه حضور شرکتهای ایرانی را در عرصه جهانی تضمین می‌کند و همچنین باتوجه به اینکه در این برهه از زمان که تحریم‌ها و فشارهای بین المللی متعددی از جانب کشورهای غربی و هم پیمانان آن‌ها بر ایران وارد می‌شود، می‌تواند راهگشای مراودات مالی و اقتصادی ویژه‌ای باشد. مسئولان مرکز تجارت جهانی ایران اطمینان دارند چنانچه دولت بتواند با برنامه ریزیهای خاص، انرژی نهفته ۱۲۰ کشور عضو جنبش عدم تعهد را با جمعیتی چشمگیر و مبادلات اقتصادی وسیع از قوه به فعل تبدیل کند، به طور قطع قدرت مانور قابل توجهی را در سطح جهانی نصیب ایران اسلامی و مسئولین نظام خواهد کرد.

شانزدهمین اجلاس تجارت جهانی شورای همکاری اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر