کد خبر: 2886 A

رئیس بسیج اصناف سپاه کربلا ی مازندران:

در شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی شهدای شاخص اصناف نقش بسزایی را برعهده داشته اند /مهمترین ماموریت بسیج اصناف تقویت بازار ومعاملات اسلامی در حوزه فرهنگی است.

ساری - ایلنا: رئیس تشکیلات بسیج اصناف گفت: مهمترین ماموریت بسیج اصناف تقویت بازار ومعاملات اسلامی در حوزه فرهنگی است.

به گزارش ایلنا از ساری، ولی الله امیری پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت گرامی داشت روز اصناف در ساری برگزار شده است افزود: ما در سطح استان مازندران 628 اتحادیه صنفی داریم که ماموریت اصلی بسیج اصناف ایجاد پایگاه های بسیج در این حوزه ها است.

وی با بیان اینکه بسیج اصناف در هنگام پیروزی انقلاب شکوهمند و بعد از ان همواره در کنار رهبری ومراجع سیاسی حضور داشته اند افزود: در شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی شهدای شاخص اصناف نقش بسزایی را برعهده داشته اند.

امیری در خصوص اینکه برنا مه های را از سال 89 در سطح استان اغاز نموده ایم گفت: ماموریت شناسایی ایثارگران اصناف از جمله این برنامه ها بوده است.

وی تعداد شهدای اصناف در مازندران را 537 نفر برشمرد واضافه کرد: بسیج اصناف یادواره های را به پاس گرامیداشت این شهیدان در استان مازندران برگزار کرده است.

رئیس تشکیلات بسیج اصناف با بیان اینکه تربیت واموزش در نوک پیکان ماموریتهای بسیج قرار دارد اظهار داشت: 172 پایگاه بسیج در مازندران درتمامی رده ها و با همین رویکرد در حوزه های اصناف شکل گرفته است.

وی یاداور شد: در حال حاضر جوانان بیشترین شاغلین بازارهای کسب و کارهستند که برنامه بسیج اصناف برای این عزیزان اموزش فقه بازار است.

وی ادامه داد: تا کنون 4هزارو 333 نفر از اعضای اصناف در مازندران ازاموزشهای فقه بازار بهرهمند شده اند.

امیری در خصوص اینکه بازار می تواند همواره نقش مهمی را برای کمک به این نظام داشته بر عهده باشد خاطر نشان کرد: حضور این بسیجیان در حوادث های غیر مترقبه از جمله این فعالیتها میباشد.

وی اظهار داشت: یکی از مصوبات جلسه شورای عالی اصناف حمایت از کالا های داخلی و جلوگیری از ورود کالا های خارجی بوده است که با پشتیبانی سازمان صنعت، معدن، تجارت همراه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر