کد خبر: 40182 A

اسدالله عسگر اولادی:

اختصاص یارانه تولیدبه صنعت در فاز دوم بعید است/باید با گسترش بیمه‌های تامین اجتماعی و كاهش مالیات به اقشار ضعیف جامعه كمك كرد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: یارانه را نباید به همه مردم پرداخت كرد و تنها باید به اقشار كم درآمد یارانه تعلق گیرد.

اسدالله عسگر اولادی، در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در شرایط كنونی به صلاح نیست، اظهار داشت: از سالی كه فاز اول هدفمندی یارانه‌ها كلید خورد شاهد رشد تورم در كشور هستیم.بر اساس آمار بانك مركزی در سال 89 و با آغاز هدفمندی یارانه‌ها تورم در كشور  8/9 بود، در سال 90 به 15 درصد و در سال جاری به 24 درصد رسیده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه گفت: اما اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در شرایط كنونی و افزایش مجدد قیمت حامل‌های انرژی منجر به افزایش مجدد تورم خواهد شد.

وی افزود: طرحی كه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص كمك 2 میلیارد دلاری به افراد كم درآمد تصویب كرد طرح خوبی است كه باید اجرا شود.

وی با بیان اینكه باید با گسترش بیمه‌های تامین اجتماعی و كاهش مالیات به اقشار ضعیف جامعه كمك كرد، اظهار داشت: باید به افرادی كه زندگی شان به سختی می گذرد و درآمد پایینی دارند توجه بیشتری شود اما نباید در فاز دوم به كل جامعه پول نقد پرداخت شود.

وی در خاتمه گفت: با توجه به اینكه دولت نیازمند منابع مالی است بعید به نظر می‌رسد در فاز دوم هم یارانه تولید به صنعت اختصاص یابد.

 

یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر