کد خبر: 40231 A

رییس انجمن برنج كشور در گفت وگو با ایلنا:

برای من جای سوال دارد چرا در شهرهای بوشهر و لرستان مردم برای خرید برنج خارجی صف می ایستند.برنج كم نیست متاسفانه نظارت‌ها كم است.

دبیر انجمن برنج گفت:200 هزار تن برنج بیش از نیاز داخل وارد كشور شده است.

جمیل علیزاده شایق، در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه امسال بیش از 2 میلیون و 400 هزار تن تولید برنج داخلی داشته ایم و 850 هزار تن هم تا آخر آبان ماه وارد كشور شده است، اظهار داشت: تنها تولید داخل برنج و واردات 600 هزار تن برنج خارجی برای مصرف كل كشور كافی بود و ما 200 هزار تن هم بیش از نیاز داخل برنج وارد كرده ایم.

وی ضمن ابراز تاسف از كمبود نظارت ها در كشور و احتكار برنج،تصریح كرد: چرا مسئولان نظارتی به این امور رسیدگی نمی كنند؟

شایق در ادامه به قیمت های برنج داخلی و خارجی اشاره كرد و افزود: برنج داخلی مرغوب در شمال كشور از قیمت 3 هزار و 200 تومان تا 4 هزار و 500 تومان عرضه می شود و در کنار آن برنج وارداتی هم از 1900 تومان تا 2800 تومان در نوسان است.

وی گفت: برخی افراد جو روانی ایجاد کرده‌اند که این مسئله باعث تقاضای کاذب شده است.

رییس انجمن برنج ایران خاطر نشان كرد: برنج به میزان زیادی اعم از داخلی و خارجی درحال عرضه است و در شهر تهران روزانه 300 تن برنج توزیع می شود و کار عرضه برنج در سراسر کشور ادامه دارد.

وی تصریح كرد: برای من جای سوال دارد چرا در شهرهای بوشهر و لرستان مردم برای خرید برنج خارجی صف می‌ایستند،درحالی كه برنج كم نیست متاسفانه كسی گوش شنوا ندارد.

 

 

برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر