کد خبر: 40460 A

یک کارشناس حوزه کشاورزی اعلام كرد:

وی عدم توزیع کود یارانه ای و گرانی ارز را باعث فشار تولیدکنندگان و هزینه ی بالای تولید قلمداد کرد و ادامه داد:گرانی و ارزانی محصولات، فصلی و به دلیل ازدیاد و کمبود کالا است که کشاورزی را دچار ضعف می کند.

یک کارشناس حوزه کشاورزی گفت: ضعف مدیریت درزمینه کشاورزی را مهم ترین مشکل این بخش تلقی کرد و گفت: اشتباه در انتخاب نوع کشت و تغذیه در صورت محیا بودن آب،خاک و کود، گاهی زمین کشاورزی را از بین میبرد.
به گزارش ایلنا، جواد شریفی مدیر عامل مجموعه آرمان سبز آدینه ضعف مدیریت درزمینه کشاورزی را مهم‌ترین مشکل این بخش تلقی کرد و گفت: اشتباه در انتخاب نوع کشت و تغذیه در صورت محیا بودن آب،خاک و کود، گاهی زمین کشاورزی را از بین میبرد.
وی با بیان اینکه 50 درصد از ظرفیت کشور در مسایل کشاورزی هدر می رود خاطر نشان ساخت: استفاده بیش از حد از آب نه تنها املاح و مواد معدنی خاک را می شوید بلکه باعث خاک شویی میشود.
شریفی اضافه کرد: استفاده از ارقام مناسب بذر با اصول زراعی کشت خاک را زنده نگه داشته و آن را متعادل برای هر نوع محصولی میکند.
وی از ذخیره کود خام در زمستان و بهار در انبار خبر داد و گفت: این کودها با استفاده از شاخ و برگ درختان فراورده شده و بعد از یک سال تخمیر و قابل استفاده می شود.
وی عدم توزیع کود یارانه ای و گرانی ارز را باعث فشار تولیدکنندگان و هزینه ی بالای تولید قلمداد کرد و ادامه داد:گرانی و ارزانی محصولات، فصلی و به دلیل ازدیاد و کمبود کالا است که کشاورزی را دچار ضعف می کند.

نیل به خودکفایی تحریم ها را بی تاثیر می كند

محمد رضا شریفی رییس هیات مدیره مجموعه آرمان سبز آدینه در چهارمین همایش بین المللی میلاد آرمان سبز آدینه گفت: نیل به خودکفایی در بحث کشاورزی مهم ترین عامل در رفع تنگناها و تحریم هاست.
وی ادامه داد: با توجه به تهدیدهای اقتصادی و ضرورت دسترسی بیشتر به تولید داخلی همایش فوق امکانی است برای تبدیل تهدید به فرصت های تولیدی در داخل و هم اندیشی کارشنایان داخلی و خارجی در جهت انتقال دانش نوین کشاورزی دنیا و بومی سازی آن است.
وی افزایش قیمت محصولات کشاورزی را نفی کرد و گفت: در بخش محصولات کشاورزی نه تنها شاهد گرانی محصولات نیستیم بلکه به دلیل عدم حمایت اصولی از کشاورزان دچار مشکلات مضاعفی هستیم که نمیتوانیم حتی مرکبات،غلات و محصولات خود را با قیمت تمام شده بفروشیم.
شریفی افزود: در کنار استفاده از کودهای ارگانیک و غیر آلوده که راهکارای خود را دارد باید از کودهای شیمیایی استاندارد نیز که برای محصولات مفید است استفاده کرد.
وی در پایان خاطر نشان ساخت: شرکت های فلاند، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایلند، کانادا و آمریکا در این همایش حضور دارند تا به ارایه آخرین دستاوردهای خود در زمینه کشاورزی بپردازند.

همچنین در پایان مراسم به کشاورزان نمونه در سطح کشور تندیس و از شرکت کنندگان خارجی حاضر در مراسم تجلیل به عمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر