کد خبر: 63134 A

با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در سال 1391 مشکلات مالی رفع شده و این پروژه روی ریل سرمایه گذاری قرار گرفته و چنانچه مشکلی در واردات تجهیزات بوجود نیاید انشاءالله در سال 92 افتتاح می شود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: پروژه آلیاژ کار رفسنجان روی ریل سرمایه‌گذاری قرار گرفته و تا پایان سال 1392 افتتاح می شود.

به گزارش ایلنا،محمد اسفندیار درباره مشکلات مالی پروژه شرکت نورد آلیاژکاران کویر (آلیاژکاران رفسنجان) گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در سال 1391 مشکلات مالی رفع شده و این پروژه روی ریل سرمایه گذاری قرار گرفته و چنانچه مشکلی در واردات تجهیزات بوجود نیاید انشاءالله در سال 92 افتتاح می شود.
وی افزود: اقدامات لازم انجام شده و سالن های تولید، فوندانسیون ها و سوله های مورد نیاز این پروژه ساخته شده است.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی مس تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته انشاء الله کارخانه آلیاژکاران رفسنجان تا پایان سال 1392 این پروژه به بهره برداری می رسد.
لازم به ذکر است، کارخانه آلیاژکاران رفسنجان قرار است گلوله های فولادی مورد نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران را که در صنعت مس به کار می رود، را تولید نماید. تولید این گلوله ای فولادی تکنولوژی خاصی دارد.

وی همچنین درباره اجرای طرح تله کابین کلیبر توسط صندوق بازنشستگی مس، افزود: با توجه به مطالعات انجام گرفته و سنخیت نداشتن پروژه مذکور با فعالیت های صندوق و همچنین عدم تمایل موسسه و بازنشستگان نسبت به اجرای این طرح، پس از پیگیری های مستمر صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، هیات وزیران اخیرا مصوب کرد که اجرای تله کابین کلیبر به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) واگذار شود.
اسفندیار خاطر نشان کرد: بدین ترتیب صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران از این سرمایه گذاری خارج شد و هزینه های انجام شده نیز پس از دریافت از ایمیدرو، دوباره در زنجیره صنعت مس سرمایه گذاری می شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر