کد خبر: 63336 A

هشدارانجمن خودرو سازان به مسئولین:

سازمان رقابت قیمت های شهریور 91 را ملاک محاسبه قرار داده، در حالیکه قیمت های شهریور 91 همان قیمت های تحمیلی و غیرکارشناسانه سازمان حمایت در اسفند 90 بوده است.

انجمن خودرو سازان در نامه ای به مسئولان دولتی از آنها خواست تا علاوه بر مشارکت فعالانه در جریان نحوه قیمت گذاری خودروها در شورای رقابت، تمهیدات لازم جهت قرار دادن مبلغ زیان سال گذشته و امسال خودرو سازان در بودجه 92 قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، انجمن خودروسازان در نامه خود با یادآوری اینکه قیمت گذاری غیرکارشناسانه و تحمیلی خودرو در سال گذشته منجر به زیان تمام شرکت های خودروساز از جمله زیان 3600 میلیارد تومانی دو خودروساز بزرگ کشور شده، چند درخواست داشته است.

خواسته اول انجمن خودروسازان این است که نامه 18 آذرماه سال گذشته آنها به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پیگیری شود. در نامه اشاره شده انجمن خودروسازان به استناد تبصره دو ماده 101 برنامه پنجم توسعه از سازمان حمایت خواسته بودند که نسبت به جبران زیان خودروسازان از محل بودجه سالانه اقدام شود.

انجمن خودروسازان در ادامه از رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – ایدرو- به عنوان صاحب لااقل 20درصد از سهام دو شرکت ایران خودرو و سایپا خواسته است تا تمهیدات لازم برای قرار دادن مبلغ زیان یاد شده و همچنین پیش بینی زیان سال جاری شرکت های خودروساز در بودجه سال 92 که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، انجام شود.

انجمن خودروسازان در این نامه هشدار گونه به عملکرد شورای رقابت در نحوه قیمت گذاری خودرو نیز انتقاد کرده و آورده است: سازمان رقابت قیمت های شهریور 91 را ملاک محاسبه قرار داده، در حالیکه قیمت های شهریور 91 همان قیمت های تحمیلی و غیرکارشناسانه سازمان حمایت در اسفند 90 بوده است.

انجمن خودروسازان قیمت هایی که از سوی شورای رقابت ملاک محاسبه قرار گرفته اند را عامل ورشکستگی بسیاری از قطعه سازان و نهایتا کاهش 50 درصدی تیراژ تولید خودرو توصیف کرده است.

 

 

خودروسازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر