کد خبر: 6638 A

در 5 ماهه ابتدای سال 91 به وقوع پیوست؛

در طول 5 ماهه ابتدای سال 91 رقمی به ارزش 8 میلیون و 441 هزار و 575 دلار از منطقه ازاد قشم صادر شده است.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ازاد قشم گفت: میزان صادرات در طول 5 ماهه ابتدای سال 91 از منطقه ازاد قشم  بیش از 8 میلیون دلار بوده است.

فرزین حقدل در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در طول 5 ماه ابتدای سال 91 کالاهایی نظیر توتون و تنباکو، نمک و گوگرد، خاک سیمان، مواد پلاستیکی، کاغذ و مقوا، چدن و فولاد و آهن، مصنوعات چدنی، سرب و دیگ های بخار آبگرم، ماشین آلات و قطعات آن، از این منطقه صادر شده است.

وی ادامه داد: در طول 5 ماهه ابتدای سال 91 رقمی به ارزش 8 میلیون و 441 هزار و 575 دلار از منطقه ازاد قشم صادر شده است.

 وی افزود: در حال حاضر بیش از 100 واحد صنعتی فعال در منطقه آزاد قشم فعال است که خیلی از آنها شاخص هستند مانند شركت ذوب روی که  100 درصد تولیداتشان صادراتی است و آلیاژ گستر که بخشی از تولیدات آن صادراتی است همچنین شرکت سوپر پایپ حدوداً 40 درصد تولیداتش صادراتی است که اکثرا به کشورهای حوزه خلیج فارس و تعدادی هم به کشورهای اروپایی و افریقایی صادر می شوند.

حقدل خاطر نشان كرد: افزون بر این شرکت تولید قهوه در قشم یاشرکت آرتا شبکه که به تولید آنتن می پردازد و کلیه محصولاتش صادراتی است یا شرکت قشم ولتاژ که ربات تولید می کنند و از مشابه چینی آن قیمت پائین تری دارد و به آلمان صادرات دارند از مهمترین شركت های فعال در این منطقه به شمار می ایند.

قشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر