کد خبر: 6645 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

ارائه هرگونه خدمات به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنفی كه از این وزارتخانه دارای مجوز می‌باشند از تاریخ اعلام‌شده به بعد در همه سازمان‌های استانی، ستاد وزارتخانه، سازمان‌ها، موسسات و شركت‌های تابعه تنها منوط به داشتن شناسه كسب و كار خواهد بود.

با هدف تسهیل كار بنگاه‌ها و جلوگیری از ورود داده‌ها و اطلاعات موازی، یكپارچه‌سازی اطلاعات حوزه صنعت، معدن و تجارت توسط شناسه كسب و كار از ۱۵ مهرماه جاری اجرایی می‌شود.
به گزارش ایلنا، مهدی غضنفری، ضمن اعلام این خبر گفت: ارائه هرگونه خدمات به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنفی كه از این وزارتخانه دارای مجوز می‌باشند از تاریخ اعلام‌شده به بعد در همه سازمان‌های استانی، ستاد وزارتخانه، سازمان‌ها، موسسات و شركت‌های تابعه تنها منوط به داشتن شناسه كسب و كار خواهد بود.
وی اظهار كرد: باتوجه به قانون استفاده حداكثری از توان داخل، كه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و از سوی ریاست‌جمهوری نیز ابلاغ  شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شده است با راه‌اندازی سامانه‌ای كه در دوره‌های متوالی به‌روز می‌شود، آخرین توانمندی‌های شركت‌های ایرانی را جهت آگاهی بخش‌های مختلف كشور ارائه كند.
 غضنفری افزود: این شناسه زیرساخت اطلاعات صنعت و معدن است و براساس این بخشنامه، واحدهای صنعتی بالای ۵۰ نفر و همه واحدهای معدنی، باید آمار تولید، توزیع، فروش، ذخیره‌سازی و اشتغال و صادرات خود را به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز به‌صورت ماهانه و از طریق سامانه‌های اعلامی، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.
وی خاطرنشان كرد: سایر واحدهایی كه مشمول این بند نیستند نیز، لازم است آمار و اطلاعات تولید، اشتغال و صادرات خود را هر سه ماه یكبار در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.
وی تاكید كرد: اگر ارائه اطلاعات از سوی این واحدها صورت نپذیرد، شناسه آنها غیرفعال شده و ارائه خدمات به واحدها امكانپذیر نخواهد بود.

کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر