کد خبر: 67647 A

قیمت‌های اعلام شده در سایت مرکز ملی رقابت در فرآیند احتساب متغیرهای دستورالعمل تعیین شده توسط شورای رقابت، در متغیر p t-1 فرمول تعیین شده، قیمت نهائی منظورشده برای تیبا و پراید 131sx با اشتباه محاسباتی در ستون قیمت سال پایه مواجه گردیده است.

در پی درج قیمت 2 خودروگروه خودروسازی سایپا در سایت مرکز ملی رقابت، بدلیل اشتباه محاسباتی در قیمت نهائی خودروهای این شرکت، قیمت این محصولات از سوی سایپا نادرست و فاقد ارزش قانونی قلمداد می شود.

به گزارش ایلنا، قیمت‌های اعلام شده در سایت مرکز ملی رقابت در فرآیند احتساب متغیرهای دستورالعمل تعیین شده توسط شورای رقابت،  در متغیر   p t-1  فرمول تعیین شده، قیمت نهائی منظورشده برای تیبا و پراید 131sx  با اشتباه محاسباتی در ستون قیمت سال پایه مواجه گردیده است.

بر این اساس طبق جدول منتشره توسط سایت مرکز ملی رقابت قیمت سال پایه برای خودروهای پراید 131 ارتقاء یافته(SX) 101.520.000 و برای خودرو تیبا با فرمان هیدرولیک با کیسه هوا(SX) 105.303.024 ریال در نظر گرفته شده است که این قیمت ها  در ابتدای سال پایه (91)  به ترتیب، 99.400.000 ریال برای پراید و  128.580.000 ریال برای تیبا بوده است.

 

این محاسبه اشتباه در حالی صورت گرفته است که متغیر p t-1  نقش اساسی در تعیین قیمت  نهائی خودرو داشته است.
از این رو گروه خودروسازی سایپا اعلام می دارد قیمت های اعلام شده به عنوان قیمت پایه سال 91 به هیچ عنوان مورد تائید این شرکت نبوده و قیمت های نهائی تعیین شده که بر این اساس محاسبه شده صحیح نیست.
همچنین علاوه بر اشتباه شورای رقابت در خصوص اعلام نادرست قیمت خودوروها باید در نظر داشت طبق وظایف تببین شده و مواد قانونی موجود در سایت شورای رقابت، این شورا حق اعلام قیمت را نداشته و این موضوع از سوی این مرکز درخور انتقاد است.
اضافه بر این اعلام این قیمت ها در حالی صورت می گیرد که بر اساس دستورالعمل تعیین شده شورای رقابت هزینه نصب آپشن های جدید در قیمت های اعلام شده لحاظ نگردیده است و در نتیجه قیمت های اعلام شده دستخوش تغییرات خواهد شد.

سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر