کد خبر: 714 A

صبح امروز، پرفسور جان نیتینگ مدیرکل مجمع کسب و کار اروپا به همراه معاون خود که رئیس این مجمع است وارد ایران شدند.

صبح امروز، پرفسور جان نیتینگ مدیرکل مجمع کسب و کار اروپا به همراه معاون خود که رئیس این مجمع است وارد ایران شدند.
به  سیدمحمد موسوی با اعلام این خبر گفت: این سفر با هدف کمک به توسعه اقتصادی و هماهنگی بیشتر بین بنگاه های اقتصادی و کارآفرین ایرانی با استانداردهای بین المللی، برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی (WTO) صورت گرفته است.

رئیس خانه صنعتکاران ایران، با بیان اینکه در این سفر، جایزه جهانی "کیفیت محصول و مدیریت" این مجمع اروپایی به شرکت ایرانی "ایحاگستر شمال" نیز اعطا خواهد شد، اظهار داشت: این جایزه براساس بررسی و آرای کمیته داوران سقراط متشکل از شخصیت های برجسته 23 کشور دنیا به ریاست پرفسور "ویل گودهیر" برای اولین بار به یک شرکت ایرانی تعلق گرفته است تا مهر تایید جهانی دیگری بر جایگاه رفیع ایرانیان در دنیا بزند.

موسوی با اشاره به اینکه حضور مدیرکل مجمع کسب وکار اروپا در ایران می تواند نقطه عطفی در صنعت و تجارت کشور باشد، تصریح کرد: این حضور سندی بر اثبات لیاقت و تلاش سربازان بی ادعای صحنه نبرد نابرابر اقتصادی بوده و این همان مسیر عزت و قدرت است که باید تا افق چشم انداز توسعه کشور تحقق یابد.

رئیس خانه صنعتکاران ایران همچنین با تاکید بر اینکه رمضان امسال یک رمضان اقتصادی برای ملت ایران بود، اظهار داشت: ما باید به دنبال بارورسازی فطرت نوین اقتصادی باشیم تا کشور را به چشم انداز حقیقی توسعه و رشد موزون اقتصادی امیدوار کنیم.

به گفته وی، پرفسور جان نیتینگ به همراه معاون خود چهار روز در ایران است و در این مدت با حضور در استان گیلان و شهر رشت از یکی از بزرگترین کارخانه های صنعت چاپ و بسته بندی کشور(ایحاگستر شمال) بازدید خواهند کرد.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین اعضای مجمع کسب و کار اروپا در روز سوم سفر خود به ایران در یک هم اندیشی تجاری با حضور مسئولان اقتصادی و صنعتی کشور به تبادل نظر خواهند پرداخت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر