کد خبر: 734 A

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان یزد وعده داد:

زارع همچنین در خصوص انتشار مطالبی با مذمون "هدایت منابع و تسهیلات به سمت مناطق محروم استان (ابرکوه) در سالهای اخیر" اظهار داشت: همه اینها تبلیغاتی بر خلاف واقعیات است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: توسعه ی صنعتی و معدنی شهرستان های استان، از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

به گزارش ایلنا از یزد، محمد مهدی زارع با بیان این مطلب تصریح کرد: مسئولان با این وجود در حد مقدورات سعی کرده اند در آمایش سرمایه گذاری به گونه ای حركت كنند تا شهرستان های محروم، برخوردار شوند. 

وی اظهار داشت: دو عامل بعد مسافت و عدم سرمایه گذاری توسط افراد بومی در شهرستانهای محروم در عقب ماندگی برخی از شهرستان ها موثر بوده ولی چون فرصت های خوب و زمینه های بسیار مناسبی برای توسعه صنعتی و معدنی این شهرستانها وجود داشته است، لكن به نظر می رسد توزیع عادلانه این فرصت ها اعم از فرصتهای سرمایه گذاری، ایجاد و توسعه زیر ساختهای مورد نیاز، توزیع منابع موجود و غیره به درستی صورت نگرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: منابع و تسهیلات، همواره در نقاط خاصی از استان متمركز و انباشته گردیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ضرورت تجمیع سرمایه های مردم در رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، تصریح كرد: علاوه بر اینكه صاحبان سرمایه و نخبگان مناطق محروم هم كه به ناچار در شهرستانهای غیر محروم مشغول به فعالیت شده اند بایستی با حضور در این مناطق و فعالسازی ظرفیت های موجود، سهم موثر خود را در توسعه ی مناطق بومی خود ایفا نمایند، مردم نیز باید با تجمیع توان مادی و سرمایه های خود و همچنین حمایت معنوی از مسوولین و سرمایه گذاران در این زمینه مشاركت جدی داشته باشند.


وی در تشریح برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در راستای توازن بخشی و جبران این محرومیت ها خاطرنشان ساخت: البته برخی از این محرومیت ها را به این زودیها نمیتوان جبران كرد چرا كه فاصله، بسیار زیاد است اما برای آن كه ضرب آهنگ بهره مندی مناطق، به نوعی متعادل شود، اقداماتی را در دستور قرار داده ایم كه امیدواریم اثر بخشی لازم را داشته باشند.
زارع افزود: در این راستا سند استراتژی توسعه ی صنعتی و طرح آمایش صنعتی استان با رویكرد ارتقای توازن منطقه ای تدوین شده كه قابل اجرا است. بر این اساس به دنبال آن هستیم كه تعدادی از صنایع و پروژه های صنعتی و معدنی را با تسهیلات لازم به سمت مناطق كمتر توسعه یافته و محروم سوق دهیم كه این عین عدالت است.

این مقام مسئول در پایان درخصوص صحت انتشار مطالبی با محتوای "سوق منابع و تسهیلات به سمت مناطق محروم استان در سالهای اخیر" اظهار داشت: همه اینها تبلیغاتی بر خلاف واقعیات است و به هیچ عنوان صحت ندارد. با این حال ما خودمان را موظف به رشد و توسعه ی متوازن همه ی شهرها؛ همچنین شهرهای مناطق محروم استان میدانیم و انشاء ا... به همین سمت نیز حركت خواهیم كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر