کد خبر: 75280 A

معاون وزیر صنعت:

پیش بینی می شود با شرایط فعلی وافزایش قیمت ها، امسال میزان خرید این استان افزایش چشمگیری داشته باشد. در حال حاضر نیز استان خوزستان با خرید بیش از 560 هزارتن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان، در صدر جدول خرید کشور قرار دارد.

در پی وصول گزارش‌هایی مبنی بر خروج گندم از کشور و حضور دلالان عراقی درخوزستان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که طبق هماهنگی و رایزنی های انجام شده با مقامات استان، نیروی انتظامی و گمرکهای داخلی نظارت دقیق بر خرید انجام و با هرگونه خروج غیرقانونی گندم از استان برخورد خواهد شد.

به گزارش ایلنا: عباس قبادی با بیان این‌که سال گذشته استان خوزستان با خرید حدود 640 هزارتن گندم رتبه نخست خرید را به خود اختصاص داده بود، گفت: پیش بینی می شود با شرایط فعلی وافزایش قیمت ها، امسال میزان خرید این استان افزایش چشمگیری داشته باشد. در حال حاضر نیز استان خوزستان با خرید بیش از 560 هزارتن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان، در صدر جدول خرید کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون 11 استان کشور وارد عرصه خرید تضمینی گندم شده اند که استانهای خوزستان با حدود 560 هزارتن، فارس با 88 هزارتن و بوشهر با 54 هزار تن، رده های اول تا سوم جدول خرید را به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید این شرکت به روز پرداخت می شود، تصریح کرد: در همین راستا دراستان خوزستان از کل مبلغ 4045 میلیارد ریال وجوه گندم های خریداری شده، مبلغ 4013 میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده‌ است که این مهم درواقع پرداخت 100درصدی را نشان می دهد.

گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر