کد خبر: 75286 A

طرح های دولتی و پروژه های عمده عمرانی و اقتصادی که از سوی دولت سرمایه گذاری شده و نیاز به استفاده از تسهیلات خارجی و یا مجوز شورا دارند، پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

در جلسه شورای عالی اقتصاد مهمترین پروژه های عمرانی و اقتصادی کشور که نیاز به تسهیلات خارجی و مجوز شورا دارد، پس از بحث و بررسی مورد تصویب و تصمیم گیری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در جلسه شورای عالی اقتصاد که عصر (چهارشنبه) به ریاست محمود احمدی نژاد و با حضور تمامی اعضاء شورا برگزار شد، طرح های دولتی و پروژه های عمده عمرانی و اقتصادی که از سوی دولت سرمایه گذاری شده و نیاز به استفاده از تسهیلات خارجی و یا مجوز شورا دارند، پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

در این جلسه شماری از طرح ها و پروژه های وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور از جمله موضوع استفاده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تسهیلات مالی خارجی، مجوز لازم برای وزارت نفت به منظور تکمیل برخی پروژه های این وزارتخانه از محل منابع داخلی اش، موضوع احداث خط 2 قطار شهری کرج و حومه با استفاده از ارز خارجی، تکمیل سد و نیروگاه رودبار لرستان با استفاده از تسهیلات ارزی خارجی و موضوع دستورالعمل اجرایی ماده 134 قانون برنامه پنجم توسعه در راستای اختصاص مشوق های لازم برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی مورد بحث و تبادل نظر و در نهایت تصمیم گیری قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر