کد خبر: 75788 A

"ایران خودرو"و "پارس خودرو" عنوان کرده‌اند که قیمت به دست آمده براساس نرخ تورم اعلام شده از سوی شورای رقابت حتی کمتر از قیمت تمام شده تولید این خودرو است.

به گفته این خودروسازان هم‌اکنون شرکت رنو‌پارس قطعات تولیدی خودروی تندر 90 را به قیمت 28 میلیون تومان تحویل خودروسازان می‌دهد که هزینه‌های باقی قطعات،‌ مونتاژ و رنگ نیز به این قیمت اضافه خواهد شد.

به گزارش ایلنا، "ایران خودرو"و "پارس خودرو" عنوان کرده‌اند که قیمت به دست آمده براساس نرخ تورم اعلام شده از سوی شورای رقابت حتی کمتر از قیمت تمام شده تولید این خودرو است. 
به گفته این خودروسازان هم‌اکنون شرکت رنو‌پارس قطعات تولیدی خودروی تندر 90 را به قیمت 28 میلیون تومان تحویل خودروسازان می‌دهد که هزینه‌های باقی قطعات،‌ مونتاژ و رنگ نیز به این قیمت اضافه خواهد شد. این در حالی است که براساس نرخ تورم اعلامی شورای رقابت قیمت فروش این خودرو کمتر از 28 میلیون تومان تعیین شده است. 
در این شرایط خودروسازان از شورای رقابت خواسته‌اند تا نرخ تورم بخشی خودروی تندر 90 را مجددا براساس نرخ دلار آزاد محاسبه و اعلام کند زیرا این شرکتها موفق به دریافت ارز مبادله‌ای برای واردات قطعات تولید این خودرو نشده‌اند.
خودروسازان همچنین به مسوولان شورای رقابت اعلام کرده‌اند در صورت عدم انجام این کار و پافشاری بر نرخ تورم و قیمت اعلامی، به دلیل ضرر بالا از ادامه تولید این خودرو خودداری خواهند کرد. در این شرایط رایزنی‌ خودروسازان و شورای رقابت در این زمینه همچنان ادامه دارد. 

تندر 90
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر