کد خبر: 75802 A

رئیس‌كل گمرك در سومین نشست تخصصی مدیران ستادی و گمركات اجرایی با هدف ساماندهی فعالیت‌های گمركی و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، بررسی طرح منطقه‌ای كردن گمركات كشور در دستور كار گمرك قرار گرفته است.

تقسیم‌بندی گمركات كشور به صورت منطقه‌ای سبب تسهیل فرایندهای كاری در بخش‌های اداری و عملیاتی گمركات به تبع آن ارایه خدمات مطلوب‌تر و سریع‌تر به مراجعان خواهد شد.
به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد رییس‌كل گمرك جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر در جلسه اختتامیه سومین نشست تخصصی مدیران منتخب ستادی و گمركات اجرایی گفت: جزییات این طرح در چهارمین نشست تخصصی مدیران كه اوایل مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 
وی افزود: براساس این طرح گمركات كشور به چند منطقه كلی تقسیم و یا محور قرار گرفتن یكی از گمركات مراكز استان‌ها، سایر گمركات استانی، شهرستانی و مرزی به عنوان زیرمجموعه گمرك مزبور به فعالیت خواهند پرداخت.
رییس‌كل گمرك اظهار داشت: تقسیم‌بندی گمركات كشور به صورت منطقه‌ای سبب تسهیل فرایندهای كاری در بخش‌های اداری و عملیاتی گمركات به تبع آن ارایه خدمات مطلوب‌تر و سریع‌تر به مراجعان خواهد شد.
معمارنژاد با اشاره به اینكه طرح منطقه‌ای كردن گمركات پیش از این نیز در سال‌های قبل اجرایی شده بود، اظهار داشت: با بررسی نقاط قوت و رفع نقاط ضعف تلاش خواهیم كرد تا حداكثر استفاده را از این طرح به عمل آوریم.
وی تاكید كرد: طرح منطقه‌ای كردن گمركات كشور در صورت اجرا كمك شایانی توجه به مدیریت یكپارچه مرزی خواهد كرد و بستر لازم را برای روان‌سازی امور و تسهیل تجاری فراهم می‌كند. 

 

گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر