کد خبر: 78161 A

بر اساس مصوبه امروز هیئت دولت؛

چای کاران و کارخانجات از خرید و فروش برگ سبز چای رضایت دارند/ امسال 30 کارخانه خریدار برگ سبز چای فعال نبود/ استاندار گیلان 30 میلیارد ریال به سازمان چای اختصاص دهد.

رئیس سازمان چای کشور از افزایش قیمت خرید برگ سبز چای از چای کاران بر اساس مصوبه امروز هیئت دولت خبر داد و گفت: قیمت خرید درجه یک از ۹۰۰ به ۱۲۰۰ تومان و درجه دو از ۵۰۰۰ ریال به ۶۵۰ تومان افزایش یافت.

علی محرر در گفتگو با خبرنگار ایلنا در لاهیجان ضمن اعلام این خبر، ضمن در خواست از کارخانه داران برای تولید بهتر محصول چای جهت فروش راحت‌تر، اظهار کرد: از مسئولان استان گیلان، هیئت دولت و وزیر جهاد کشاورزی برای اخذ افزایش میزان خرید برگ سبز چای از چای کاران تشکر می‌کنم.

محرر از درخواست سازمان چای کشور از استاندار گیلان برای اختصاص و واریز ۳۰ میلیارد ریال به حساب این تشکیلات خبر داد و متذکر شد: با واریز این مبلغ، سازمان چای کشور در اولین فرصت به حساب کارخانجات خریدار چای و چای کاران واریز خواهد شد.

رئیس سازمان چای کشور با تاکید بر واریز ۵ میلیارد تومان مطالبات چای کاران به آنان، بیان داشت: سازمان چای کشور در حال پیگیری می‌باشد تا از این به بعد دیگر به چای کاران و کارخانجات بابت خرید برگ سبز چای بدهکار نشود و حق آنان به موقع پرداخت گردد تا در فرصت مناسب بفروشند.

محرر از وجود حدود ۱۸۰ کارخانه خریدار برگ سبز چای کاران در کشور خبر داد و تصریح کرد: امسال حدود ۱۵۰ کارخانه مشغول به کار بودند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر