کد خبر: 80286 A

امروزه استفاده از فناوری اطلاعات جهت انجام امور صنعتی و اقتصادی یك الزام است و اگر بخشهای اقتصادی نتوانند كسب و كار خود را مبتنی بر فناوری اطلاعات نمایند بطور جدی با مخاطره مواجه خواهند شد.

این شبکه با همکاری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همچنین مرکز انتقال فناوری آسیا ـ اقیانوسیه وابسته به سازمان ملل و عضویت کشورهای حاضر در همایش بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد صادق مفتح قائم‌مقام اجرایی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با جمعی از شرکت کنندگان خارجی همایش بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات، یکی از دستاوردهای برگزاری این همایش بین‌المللی را تأسیس شبکه همکاری بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات برشمرد.

رئیس این همایش تاکید کرد: این شبکه با همکاری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همچنین مرکز انتقال فناوری آسیا ـ اقیانوسیه وابسته به سازمان ملل و عضویت کشورهای حاضر در همایش بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات تشکیل خواهد شد.

به گفته وی، اعضا این شبکه به انتقال دانش و فناوری، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، تعریف بازار مشترک جهت توسعه صادرات محصولات و خدمات فناوری اطلاعات و همکاری جهت گسترش کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در دیگر بخشهای اقتصادی خود خواهند پرداخت.

قائم‌مقام اجرایی وزیر صنعت، معدن و تجارت، یکی از اهداف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را کاهش فاصله دیجیتال واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری کشور ذکر کرد و افزود: امروزه استفاده از فناوری اطلاعات جهت انجام امور صنعتی و اقتصادی یک الزام است و اگر بخشهای اقتصادی نتوانند کسب و کار خود را مبتنی بر فناوری اطلاعات نمایند بطور جدی با مخاطره مواجه خواهند شد.

وی یکی از زمینه‌هایی که نیاز به کار بیشتر را می‌طلبد، گسترش تعاملات B۲B و B۲C در واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری کشور عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد صنعت فناوری اطلاعات کشور بتواند برای این نیاز راهکارهای مؤثری به وزارتخانه ارائه کند.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر